Облікова політика за МСФЗ і зразок Положення для компанії
З 1 січня 2018 року почали діяти нові норми Закону від 16.07.99 р. № 996-ХIV (далі – Закон № 996) щодо обов'язкового застосування МСФЗ для складання фінзвітності. Підприємства, яких це безпосередньо стосується (а таких підприємств з нового року стало більше), вимушені вносити зміни до своєї облікової політики. Але і підприємствам, які добровільно перейшли на МСФЗ, також не варто розслаблятися: змінити свою облікову політику доведеться й їм.
Облікова політика – це принципи ведення обліку для формування фінзвітності, які діятимуть на вашому підприємстві багато років. Від того, наскільки досконально ви вивчите МСФЗ і наскільки серйозно підійдете до складання облікової політики, залежить прозорість та якість обліку.
Завважимо, що МСФЗ, так само як і П(С)БО, багаті різними інтерпретаціями і варіантами вибору оцінок різних статей. І природно, що в разі зміни методу обліку зміняться і показники, що формують фінзвітність. Наприклад, ті ж доходи або витрати.
Тому важливо розуміти: правильно складена облікова політика – це ваш захист. Саме грамотна облікова політика захистить вас при перевірці. Наприклад, не дасть привід перевіряючим зняти витрати, застосувавши інший метод оцінки.
Для складання облікової політики за МСФЗ бухгалтерові доведеться вивчити:
- МСФЗ (IAS) 8 «Облікова політика, зміни в облікових оцінках і помилки», Концептуальну основу фінансової звітності;
- МСФЗ (IFRS) 1 «Перше застосування Міжнародних стандартів фінансової звітності» та інші стандарти, що регулюють визнання та оцінку статей, властивих компанії.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року