Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Облікова політика за МСФЗ і зразок Положення для компанії

01.03.2018 11388 0 7

З 1 січня 2018 року почали діяти нові норми Закону від 16.07.99 р. № 996-ХIV (далі – Закон № 996) щодо обов'язкового застосування МСФЗ для складання фінзвітності. Підприємства, яких це безпосередньо стосується (а таких підприємств з нового року стало більше), вимушені вносити зміни до своєї облікової політики. Але і підприємствам, які добровільно перейшли на МСФЗ, також не варто розслаблятися: змінити свою облікову політику доведеться й їм.

Облікова політика – це принципи ведення обліку для формування фінзвітності, які діятимуть на вашому підприємстві багато років. Від того, наскільки досконально ви вивчите МСФЗ і наскільки серйозно підійдете до складання облікової політики, залежить прозорість та якість обліку.

Завважимо, що МСФЗ, так само як і П(С)БО, багаті різними інтерпретаціями і варіантами вибору оцінок різних статей. І природно, що в разі зміни методу обліку зміняться і показники, що формують фінзвітність. Наприклад, ті ж доходи або витрати.

Тому важливо розуміти: правильно складена облікова політика – це ваш захист. Саме грамотна облікова політика захистить вас при перевірці. Наприклад, не дасть привід перевіряючим зняти витрати, застосувавши інший метод оцінки.

Для складання облікової політики за МСФЗ бухгалтерові доведеться вивчити:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали