Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

З якого часу правомірно здійснювати додаткові доплати соцпрацівникам у карантинний період

28.07.2020

Доплати під час карантину: практична ситуація

Багатьом категоріям працівників та іншим особам зараз провадяться «коронавірусні» доплати. А як це має здійснюватися щодо соцпрацівників? Адже вони в процесі своєї роботи безпосередньо контактують з особами, які можуть бути потенційними хворими на COVID-19?

Отримання додаткових доплат на період дії карантину працівниками, які визнані надавачами соціальних послуг державного/комунального сектору та які безпосередньо надають соціальні послуги за місцем проживання/перебування їх отримувачів (удома), має здійснюватись із дотриманням в установлених законодавством правил.

Додаткові доплати таким працівникам мають провадитися відповідно до постанови КМУ від 29.04.20 р. № 375 «Деякі питання оплати праці (грошового забезпечення) окремих категорій працівників, військовослужбовців Національної гвардії та Державної прикордонної служби, посадових осіб Державної митної служби, осіб рядового та начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту, поліцейських, які забезпечують життєдіяльність населення, на період дії карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та протягом 30 днів із дня його відміни» (далі – Постанова № 375).

У п. 1 Постанови № 375 ідеться про такі категорії працівників, якими забезпечується життєдіяльність населення (забезпечення продовольчими та непродовольчими товарами, послугами зв’язку, транспорту, адміністративними, соціальними послугами, а також захист прав дітей та забезпечення правопорядку і безпеки громадян) та які внаслідок виконання своїх обов’язків мають безпосередній контакт із населенням. Їм установлюється додаткова доплата до заробітної плати (грошового забезпечення) пропорційно до відпрацьованого часу в зазначених умовах.

Щодо працівників надавачів соціальних послуг державного/комунального секторів, які безпосередньо надають соціальні послуги за місцем проживання і перебування їх отримувачів (удома), то їм доплати встановлено у граничному розмірі до 100 % заробітної плати (грошового забезпечення).

Важливим є те, що згідно з Постановою № 375 доплати передбачено на період карантину, установленого Кабміном, та протягом 30 днів із дня його скасування. Це означає, що розпочинати такі виплати працівникам слід із дня набуття чинності постанови КМУ від 11.03.20 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» – з 12.03.20 р.

До речі, це підтверджується й листом Мінсоцполітики від 21.05.20 р. № 1563/0/78-20, де говориться про право працівників на встановлення їм доплати у граничному розмірі до 100 % зарплати саме з дати початку карантину.

Звертаємо увагу: доплата встановлена у граничному розмірі, а керівник установи, яка надає соціальні послуги населенню, має конкретизувати розмір «коронавірусної» доплати щодо кожного працівника.

Для визначення посад працівників необхідно керуватися наказом Мінсоцполітики від 22.05.20 р. № 321, яким затверджено Перелік посад працівників надавачів соціальних послуг державного/комунального сектору, які безпосередньо надають соціальні послуги за місцем проживання/перебування їх отримувачів (удома).

Нагадаємо, що до цього переліку входять посади:

  • педагог соціальний/фахівець із соціальної роботи;
  • фахівець із соціальної допомоги вдома;
  • соціальний працівник;
  • соціальний робітник;
  • фахівець із фізичної реабілітації;
  • практичний психолог/психолог.
Коментарі до матеріалу
Популярне
03.04.2025
Посадова інструкція для голови фермерського господарства
У цьому матеріалі розглянемо, як правильно скласти посадову інструкцію для голови фермерського господарства (далі – ФГ). Зокрема, з’ясуємо, які розділи повинна мати інструкція та в якому випадку в неї слід вносити зміни. У цьому матеріалі розглянемо, як правильно скласти посадову інстру...
21.03.2025
Як ФГ визначити своїх кінцевих бенефіціарів
Юридичні особи (в т. ч. ФГ) повинні подавати інформацію про своїх кінцевих бенефіціарних власників (далі – КБВ) (або про їх відсутність). За несвоєчасне подання такої інформації передбачено штрафні санкції. Про порядок та строки такого інформування розповімо в цій статті. Юридичні особи (в т....
10.04.2025
Як прийняти нового члена до фермерського господарства
На законодавчому рівні правилам прийняття нового члена до фермерського господарства (далі – ФГ) приділено мало уваги. Водночас це одна з важливих дій, без яких не обходиться жодне ФГ. У цьому матеріалі розповімо, чим регулюється процедура прийняття нового члена до ФГ, з яких етапів вона склада...
Нове
04.11.2021
Обмеження та відсторонення від роботи в разі відмови від вакцинації
Постановою КМУ від 20.10.2021 № 1096 (далі – Постанова № 1096) унесено зміни до постанови КМУ від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-1...
23.12.2020
Про відсторонення від роботи працівника під час карантину й не тільки
В яких випадках можна відсторонити працівника від роботи? Чи оплачується таке відсторонення та який порядок його оформлення? Чи можливе відсторонення в разі захворювання працівника вірусною хворобою чи в разі підозри про таке захворювання? Про це та інше – далі у статті. Гаряча лінія «Ан...
17.12.2020
Тестування співробітників на COVID-19: чи потрібно обкладати витрати «зарплатними» та іншими податками?
Ситуація в Україні. Пандемія коронавірусу поки що не відступає, але бізнес помалу починає оживати й функціонувати в умовах адаптивного карантину. А це означає, що працівники, які контактують із відвідувачами в магазинах, кафе, закладах охорони здоров'я тощо, повинні бути захищені. Крім того, у деяки...
Кращі матеріали