Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Підприємство укладає договір із підприємцем: які потрібні документи

05.04.2019 390 0 1

Ситуація: підприємство укладає договір із підприємцем. На цьому етапі виникли розбіжності з приводу того, які документи зобов'язаний подати підприємець підприємству.

Нижче ми відповімо на запитання, які поставили нам обидві сторони.

1. Чи є законодавчо встановлений перелік документів, які сторони зобов'язані передавати одна одній при укладенні господарського договору?

Ні, такого переліку ви ніде в законодавстві не знайдете. Але такий перелік ви можете скласти самостійно, зважаючи на законодавчі вимоги.

Завважимо, що обсяг документів, якими повинні обмінятися контрагенти, багато в чому залежить від характеру договору (наприклад, хто кому виплачуватиме доходи за цим договором), а також від ступеня довіри один до одного. Тому в цій ситуації підприємству потрібно проаналізувати такі чинники:

  • чи виплачуватиметься дохід підприємцеві. Якщо так, тоді щоб не справляти податки із цього доходу, потрібно виконати певні вимоги податкового законодавства (див. нижче в запитанні 2);
  • чи буде підприємець виконувати для підприємства роботи (надавати послуги), які підлягають ліцензуванню. Тут слід керуватися переліком видів діяльності, що підлягають ліцензуванню, наведеним у ст. 7 Закону від 02.03.15 р. № 222-VIII. Якщо вид діяльності підлягає ліцензуванню, то в контрагента-виконавця слід запитати копію ліцензії.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали