• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Постачання через склад логіста: як оформляти первинні документи?

28.02.2020 159 0 0

Якщо ви вирішили оптимізувати складську логістику і довірити збутові клопоти професіоналам, тоді у вас напевно виникнуть питання щодо оформлення первинних документів. Адже відвантажувати товари тепер будуть не ваші співробітники, а працівники логістичної компанії. Тоді зручно уповноважити логіста виписувати первинні документи від імені підприємства.

Для цього потрібно передбачити в договорі логістики всі умови, що стосуються оформлення первинних документів. Поради щодо написання видаткових і транспортних накладних, довіреностей та інших документів ви знайдете у спільній консультації юриста і бухгалтера-практика.
 

Ситуація з практики

Підприємство вирішило повністю відмовитися від власних складських приміщень та укласти довгостроковий договір комплексної складської логістики (далі – договір логістики) з логістичним підприємством (далі – логіст). Договором логістики передбачено таку схему роботи:

  • логіст отримує товари від постачальників підприємства і транспортує їх на свій склад, де вони знаходитимуться у нього на відповідальному зберіганні;
  • за заявками підприємства логіст відвантажуватиме товар зі свого складу покупцям підприємства, при цьому товар поставлятиметься покупцям від імені підприємства;
  • доставка товару на логістичний склад і покупцям підприємства здійснюватиметься автотранспортом логіста.

Перш ніж підписати договір сторони хотіли б знати, кому та як треба буде оформляти первинні документи за всіма цими операціями (видаткові накладні, ТТН тощо). І на які нюанси потрібно при цьому зважити?

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали