Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Переводимо ТМЦ в інші одиниці обліку

Ольга Тучак

29.02.2016 1232 0 0

На практиці дуже поширена ситуація, коли при обліку товарно-матеріаль­них цінностей (далі – ТМЦ) вимагається перевести одні облікові одиниці в інші (наприклад, штуки в грами або квадратні метри в метри кубічні). У консультації розповімо про методологічні основи такого переведення і дамо практичні рекомендації щодо документального оформлення та обліку таких операцій. 

Одиниця виміру – фізична величина певного розміру, прийнята для кількісного відображення однорідних із нею величин (об’єму, довжини, ваги та ін.). Зазначимо, що наразі в Україні діє Класифікатор системи позначень одиниць виміру та обліку ДК 011-96.

Крім того, для кожної одиниці виміру ідентичних фізичних величин розрізняють:

основні одиниці виміру, які визначаються за допомогою еталонів;

похідні одиниці, що визначаються за допомогою основних. Наприклад, основною одиницею виміру довжини (фізична величина) є метр, а похідними від неї – кілометр, міліметр та ін.

Один і той самий вид ТМЦ може обліковуватись у різних одиницях виміру. Наприклад, деревина – в одиницях виміру об’єму (м3) та одиницях виміру площі (м2), газ зріджений – в одиницях виміру об’єму (л) та в одиницях виміру ваги (кг), яйця курячі – у штуках залежно від категорії та одиницях виміру ваги (г).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали