Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Оформлення операцій із відходами

14.11.2016 563 0 2

На кожному підприємстві залежно від виду діяльності утворюються відходи. Операції з деякими видами відходів підлягають обліку та документальному оформленню. Про які операції йдеться, які саме документи складаються при їх здійсненні та як вони заповнюються, ви дізнаєтеся із цієї консультації.

Нагадаємо, відходи – це будь-які речовини, матеріали і предмети, що утворилися у процесі виробництва або споживання, а також товари, що втратили свої споживчі якості, подальше використання яких неможливе і які підлягають переробці або видаленню (ст. 1 Закону № 187).

Усі підприємства незалежно від форми власності та фізособи-підприємці, у результаті діяльності яких утворюються відходи, повинні вести їх первинний облік та облік операцій із ними.

Правила ведення державного обліку і паспортизації відходів установлені Порядком № 2034. Держоблік передбачає єдину державну систему збору, узагальнення, всебічного аналізу та зберігання відомостей про відходи у момент їх утворення і здійснення операцій поводження з ними. Паспортизація відходів – це процес збору й аналізу інформації про відходи, їх фізико-хімічні властивості, санітарні показники, а також про методи їх збору, утилізації та переробки (п. 2 Порядку № 2034).

Система держобліку відходів передбачає ведення первинного обліку відходів і збір державної статистичної звітності про них.

Загальні вимоги

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали