Оформлення операцій із відходами
На кожному підприємстві залежно від виду діяльності утворюються відходи. Операції з деякими видами відходів підлягають обліку та документальному оформленню. Про які операції йдеться, які саме документи складаються при їх здійсненні та як вони заповнюються, ви дізнаєтеся із цієї консультації.
Нагадаємо, відходи – це будь-які речовини, матеріали і предмети, що утворилися у процесі виробництва або споживання, а також товари, що втратили свої споживчі якості, подальше використання яких неможливе і які підлягають переробці або видаленню (ст. 1 Закону № 187).
Усі підприємства незалежно від форми власності та фізособи-підприємці, у результаті діяльності яких утворюються відходи, повинні вести їх первинний облік та облік операцій із ними.
Правила ведення державного обліку і паспортизації відходів установлені Порядком № 2034. Держоблік передбачає єдину державну систему збору, узагальнення, всебічного аналізу та зберігання відомостей про відходи у момент їх утворення і здійснення операцій поводження з ними. Паспортизація відходів – це процес збору й аналізу інформації про відходи, їх фізико-хімічні властивості, санітарні показники, а також про методи їх збору, утилізації та переробки (п. 2 Порядку № 2034).
Система держобліку відходів передбачає ведення первинного обліку відходів і збір державної статистичної звітності про них.
Загальні вимоги
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року