Документальне оформлення інвентаризації
Річна інвентаризація: організація, проведення, відображення результатів і відповідальність
Інвентаризація на підприємстві: наказ, положення, бухоблік, відповідальність
У консультації розглянемо, як правильно оформити документально організацію інвентаризації на підприємстві та результати інвентаризації активів і зобов’язань.
Інвентаризацію активів і зобов’язань проводять на підставі відповідного наказу керівника. Нагадаємо, питання створення інвентаризаційних комісій, визначення строків проведення та періодичності інвентаризації (крім випадків, коли вона є обов’язковою), знаходяться в компетенції керівника підприємства (листи Мінфіну від 11.04.16 р. № 31-11420-07-10/10433, від 11.09.17 р. № 35220-07/23-3607/7/2824). У наказі, зокрема, слід указати дату початку проведення інвентаризації, її строки, види інвентаризовуваних активів і зобов’язань. Також наказом затверджується й склад робочих інвентаризаційних комісій.
На замітку! Якщо строки та порядок проведення інвентаризації встановлені в наказі про облікову політику, тоді окремий наказ про проведення інвентаризації видавати не потрібно.
Основними документами для оформлення інвентаризації служать (п. 14 Положення, затвердженого наказом Мінфіну від 02.09.14 р. № 879, далі - Положення № 879):
Повна версія доступна тільки передплатникам
Отримайте відповідь на своє питання зараз і забезпечте себе від питань в майбутньому. Підпишіться на електронне видання для бухгалтерів і керівників Uteka
Вигідно оформити підписку на розділ "Коммерция"
Відповідь Вам потрібна прямо зараз?
Бухгалтера довіряють нам - а ми довіряємо БУХГАЛТЕРАМ
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року