Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як визначити норми витрати палива для автонавантажувача

Ситуація: у підприємства є автонавантажувачі, які перевозять вантажі тільки в межах підприємства.

Запитання: чи потрібно встановлювати для цих автонавантажувачів норми витрати палива, якщо законодавчо вони не встановлені? На підставі яких документів потрібно списувати паливо?

Коротка відповідь: так, норми витрати палива встановлювати потрібно, а списувати паливо слід на підставі первинних документів (наприклад, подорожнього листа, форма якого розроблена самим підприємством).

Автонавантажувач – той самий автомобіль, тільки спеціальний!

Нехай навіть автонавантажувач пересувається тільки по території підприємства. Але ж кількість палива, використаного для його роботи, усе одно повинна бути підконтрольна підприємству. А значить, на такий автомобіль повинні бути встановлені і норми витрати палива. Для цієї мети використовуються Норми витрат палива і мастильних матеріалів на автомобільному транспорті, затверджені наказом Мінтрансу від 10.02.98 р. № 43 (далі – Наказ № 43, Норми № 43).

Нормування витрат палива – це встановлення допустимої міри його споживання в певних умовах експлуатації автомобілів. Для цього застосовують базові лінійні норми, установлені за моделями (модифікаціями) автомобілів, і систему нормативів та коригувальних коефіцієнтів, які дозволяють зважати на виконану транспортну роботу, кліматичні, дорожні та інші умови експлуатації. Найчастіше на практиці для автомобілів застосовується базова лінійна норма на пробіг 100 км.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали