Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як виправити помилку в первинних документах

23.12.2020 2316 0 2

Виправлення помилок в обліку та звітності: практичне керівництво 

Як виправити помилки в обліку та звітності

Первинний документ є підставою для відображення господарської операції в бухгалтерському обліку (п. 2.2 Положення, затверджене наказом Мінфіну від 24.05.95 р. № 88, далі - Положення № 88). Крім того, на підставі первинних документів можуть формуватися показники податкових декларацій (п. 44.1 ПК). Тому, якщо в первинний документ закралася помилка, важливо знати, як її виправити, щоб потім не виникало проблем у ході документальної перевірки. У консультації ми розповімо, як можна виправити помилки в первинних документах.

Згідно з п. 2.1 Положення № 88 первинний документ – це документ, який був створений у письмовій або електронній формі та містить відомості про господарську операцію. До первинних документів також відносяться розпорядження та дозволи керівництва підприємства на проведення господарських операцій (наприклад, накази).

Для того щоб первинний документ служив підставою для здійснення господарської операції, він повинен містити такі обов’язкові реквізити, як (ч. 2 ст. 9 Закону від 16.07.99 р. № 996-XIV, п. 2.4 Положення № 88):

  • назва;
  • дата складання документа (форми);
  • найменування підприємства, від імені якого складено документ;
  • зміст, обсяг та одиниця виміру господарської операції. При цьому одиниця виміру повинна бути виражена в натуральному та/або вартісному вираженні;
  • посади осіб, відповідальних за здійснення та правильність оформлення госпоперації;
  • особистий підпис або інші дані, що дозволяють ідентифікувати особу, яка брала участь у госпоперації.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали