Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Документальне оформлення відрядження

Практично кожне підприємство направляє своїх працівників у відрядження для виконання службових доручень. Нерідко при документальному оформленні відряджень допускаються помилки. Щоб уникнути таких помилок, треба знати, які документи слід оформити та як це правильно зробити. Про це й ітиметься в консультації.

Відрядження починається з наказу

При оформленні відрядження необхідно враховувати, кого можна направити у відрядження, а кого ні, що таке службове відрядження в розумінні діючого законодавства.

Порядок оформлення службових відряджень регулюється трудовим законодавством і локальними актами роботодавця (наприклад, Положенням про службові відрядження).

У відрядження направляються працівники, які перебувають у трудових відносинах із підприємством, а також фізичні особи підприємства, які відносяться до керівного складу (голова або члени правління, спостережної ради і т. д.).

Відрядження оформляється наказом керівника підприємства, при складанні якого можна скористатися Інструкцією про службові відрядження в межах України та за кордон, затверджена наказом Мінфіну України від 13.03.98 р. № 59 (далі – Інструкція № 59; див. зразок 1). Нагадаємо, що дана інструкція не є обов'язковою до застосування комерційними підприємствами. Для врегулювання питань, пов'язаних із відрядженнями, рекомендуємо розробити Положення про службові відрядження.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали