• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Акт здачі-приймання наданих послуг

Акценти цієї статті:

  • акт здачі-приймання наданих послуг – обов'язковий первинний документ. Типову форму такого акта законодавчо не затверджено;
  • відсутність зазначеного акта в отримувача послуг може загрожувати йому невизнанням витрат на отримання цих послуг, а також поставити під сумнів факти здійснення ним інших господарських операцій. А це потягне за собою донарахування податків і застосування штрафних санкцій;
  • виправлення до акта вносяться в загальновстановленому порядку;
  • для заповнення таких реквізитів, як посада й особистий підпис, допустимо використовувати факсиміле – за умови, що сторони передбачили таку можливість у договорі.

Мета складання акта

Практично кожний бухгалтер оформляв сам або отримував від контрагентів підприємства документи, які підтверджували факт надання/отримання тих або інших послуг. Єдиною (типової) форми первинного документа для таких випадків немає. Це призвело до того, що варіантів його складання на практиці придумано безліч. Але чи всі вони відповідають нормам чинного законодавства?

Мета складання такого документа – документально підтвердити факт здійснення господарської операції з надання/отримання послуги для відображення її в бухгалтерському обліку.

За договором надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається у процесі здійснення певної дії або певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити отриману послугу (ст. 901 Цивільного кодексу).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали