Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Слово редактора Uteka-Комерція від 27.08.2024

27.08.2024 114 0 0

Шановні колеги!

Цього тижня в Uteka-Комерція ми розглянули такі питання.

Укладаємо договір франчайзингу. Суб’єкти господарювання нерідко використовують франчайзингові відносини як одну із вигідних моделей ведення бізнесу. Ми розповіли, що таке франчайзинг, які вимоги пред’являються до договору франчайзингу, у якій формі його має бути укладено, а також які умови слід включити до такого договору.

Договор франчайзингу: облік. Незважаючи на доволі розповсюджену практику використання договору франчайзингу (інакше – договору комерційної концесії), облік операцій за таким договором залишається недостатньо врегульованим. Ніяких спеціальних положень, які б стосувалися відносин в рамках договору франчайзингу, не передбачено ані нацстандартами бухобліку, ані Податковим кодексом (далі – ПК). Тому сторони вимушені орієнтуватися лише на загальні облікові принципи та правила. Ми розглянули особливості обліку операцій за договором франчайзингу в юросіб: франчайзера (правоволодільця) і франчайзі (користувача).

Працівник захворів під час додаткової соціальної відпустки: чи оплачувати лікарняний і чи можна продовжити відпустку? Ситуація: працівник підприємства захворів, перебуваючи в додатковій відпустці для учасників бойових дій (далі – УБД). Виникли запитання: чи можна переносити додаткову відпустку для УДБ на інший період через хворобу працівника? І чи можна у принципі оплачувати лікарняний, оформлений у період додаткової відпустки для УБД? Відповіді тут.

Підприємець укладає договір про надання бухгалтерських послуг з іншим підприємцем. Якщо у підприємця великі обороти, багато операцій, то без допомоги фахівця у сфері обліку та звітності навряд чи обійтись. До того ж законодавство у цій сфері змінюється щодня і встежити за всіма нововведеннями, маючи бізнес, – дуже складно. Тому для цілей ведення обліку підприємець може найняти за трудовим договором працівника-бухгалтера або укласти цивільно-правовий договір з іншим підприємцем, який надає бухгалтерські послуги. Ми розповіли, які умови слід включити до договору про надання бухгалтерських послуг, як назвати такий договір з огляду на те, що послуги надаються фізособі-підприємцю, а також які ще нюанси слід узяти до уваги на етапі укладання та підписання договору.

Найменування та статут підприємства іноземною мовою: правові аспекти. На етапі створення юридичної особи або її реформування багато хто із засновників бажає дати своїй компанії якусь незвичайну або унікальну назву, а іноді – ще й іноземною мовою (особливо, якщо підприємство планує займатися зовнішньоекономічною діяльністю або має іноземних засновників). Але на етапі державної реєстрації такі юрособи стикаються з відмовою: виявляється, українську компанію з іноземною назвою не можна зареєструвати. Ми з’ясували, чи дійсно існує така проблема, як уникнути відмови у держреєстрації юрособи з назвою іноземною мовою і яких вимог слід дотримуватися, якщо ви хочете скласти статут вашого підприємства іноземною мовою.

Наступного тижня в публікаціях Uteka-Комерціями розглянемо такі теми:

  • алкоголь, тютюн і пальне: з якого моменту застосовуються нові розміри штрафів за порушення у сфері ліцензування:
  • прив'язка ціни товару до курсу інвалюти: облікові наслідки;
  • визначення дати призову працівника на військову службу.

Корисного вам читання!

З повагою
Зінаїда ОМЕЛЬНИЦЬКА,
головна редакторка Uteka-Комерція

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права

4428 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали