Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Слово редактора Uteka-Комерція від 09.08.2022

09.08.2022 222 0 0

Шановні колеги!

Цього тижня в Uteka-Комерція ми розглянули зміни, яких зазнала процедура призупинення дії трудового договору після набуття чинності Законом від 01.07.2022 № 2352-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин». А саме: як документально оформити призупинення, як і в який термін роботодавець повинен повідомити працівника про рішення скасувати призупинення дії договору, що слід вчинити роботодавцю, якщо працівник відмовляється виконувати розпорядження приступити до роботи. Ми впевнені, що ця інформація допоможе вам провести процедуру припинення дії договору та її скасування правильно.

Після відновлення реєстрації податкових накладних у багатьох платників ПДВ з тих чи інших причин виникли підстави для їх коригування. Оскільки причини коригування різні, по-різному оформляється і розрахунок коригування. Враховуючи запитання, які надходять на консультаційну лінію, ми підготували для вас таблицю-підказку: коли який тип причини слід вказати і на яку дату оформити розрахунок коригування залежно від ситуації. Також ми розглянули приклад, як оформити розрахунок коригування повторно.

Підприємець вирішив припинити свою діяльність, але чи можна це зробити, якщо в нього є наймані працівники та заборгованість перед контрагентами? Так, але є нюанси, які ми докладно розглянули.

У період воєнного стану в багатьох роботодавців виникла ситуація, коли працівник не з’являється на підприємстві та не відповідає на дзвінки. Такого працівника можна звільнити, але є певні умови, яких потрібно дотриматися і про які ми докладно розповіли.

Наступного тижня ми, зокрема, розглянемо:

  • чи рятує карантин від податкових штрафів на період війни;
  • якщо при розмитненні товару була оформлена тимчасова ВМД, коли відображати податковий кредит;
  • критерії для набуття резидентства Дія Сіті;
  • якщо під час перевірки не були надані певні документи, чи врахує їх суд;
  • якщо працівників відправили на простій, але вони їздять на службових авто, – чи будуть податкові наслідки.

Корисного читання!

З повагою
Зінаїда Омельницька,
головна редакторка Uteka-Комерція

Читати розсилку >>>

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права

4428 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали