Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Слово редактора Uteka-Комерція від 08.10.2024

08.10.2024 125 0 0

Шановні колеги!

Коротко ознайомлю вас із змістом статей, опублікованих нами цього тижня в Uteka-Комерція.

Приклади заповнення податкової накладної за новою формою. Про те, які зміни було внесено у форму податкової накладної та розрахунку коригування (далі – ПН/РК), а також до Порядку їх заповнення, ми докладно розповіли у статті «Нова форма податкової накладної та зміни у порядку її заповнення». Нова форма ПН/РК застосовується починаючи 01.10.2024, з цієї дати ПН та РК реєструються в ЄРПН тільки за оновленими формами, включаючи і ті ПН та РК, дата складання яких припадає на період до 01.10.2024. Оскільки заповнення нових форм викликало багато питань, ми навели приклади заповнення ПН за новими формами з огляду на зміни.

Фінансовий моніторинг для суб’єктів, підконтрольних Мінфіну: дотримуємося нових правил. Суб’єкти господарювання, які надають бухгалтерські послуги, є суб’єктами первинного фінансового моніторингу (далі – СПФМ) і тому мають дотримуватися вимог законодавства про первинний фінмоніторинг. Нещодавно Мінфіном було затверджено положення, яке регламентує діяльність СПФМ. Причому не лише тих, які надають бухгалтерські послуги, а й інших суб’єктів господарювання, підконтрольних у питаннях фінмоніторингу Мінфіну, зокрема тих, хто надає послуги під час здійснення правочинів з нерухомістю, торгує дорогоцінностями та культурними цінностями, проводить лотереї та азартні ігри. У зв’язку із появою нового положення від Мінфіну в наших читачів постає чимало запитань, на які ми докладно відповіли у статті

Як взяти участь у розгляді скарги на рішення про відмову у реєстрації ПН/РК у режимі відеоконференції? Нагадаємо, що 16.06.2024 набула чинності постанова КМУ від 13.06.2024 № 703, якою було внесено зміни до Порядків, затверджених постановою КМУ від 11.12.2019 № 1165, зокрема до Порядку розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних. Форму скарги наведено в додатку 1 до цього Порядку. Більш детально за посиланням

Медогляди для працівників громадського харчування: процедура, податкові наслідки та відповідальність. Контроль за дотриманням санітарних вимог до персоналу – необхідна умова діяльності будь-якого кафе, ресторану, бару, їдальні тощо. Упоратися із цим завданням допоможе наша консультація. У ній ми розглянули, який саме персонал, коли і чиїм коштом мусить проходити медогляди; які наслідки в разі недотримання відповідних вимог можуть очікувати на роботодавця та працівників; чи є спеціальні вимоги до персоналу щодо обов’язкових профілактичних щеплень. Звісно, не залишили без уваги і податкову картину. Докладніше читайте за посиланням.

Як укласти договір добровільного страхування з Пенсійним фондом? Ми розглянули ситуацію, коли декілька працівників підприємства мають намір взяти відпустку без збереження заробітної плати на 90 календарних днів для виїзду за кордон. А щоб не втратити страховий стаж за цей період, вони хотіли б укласти договір добровільного страхування з Пенсійним фондом (добровільно сплачувати страхові внески). Ми докладно пояснили, чи мають працівники право укласти такий договір і як це зробити.

Готуємося до заповнення декларації з податку на прибуток за три квартали 2024 року. Наближається строк подання декларації з податку на прибуток за 9 місяців. Ми розглянули декілька практичних ситуацій, щоб наочно відповісти на запитання платників податку на прибуток стосовно визначення об’єкта оподаткування, а також заповнення декларації (уточнюючої декларації чи додатка ВП) в разі виправлення помилок за минулі звітні періоди.

Чи треба встановлювати строк корисного використання для МНМА? На практиці зазвичай для МНМА не визначають (ніде не фіксують) строк корисного використання. Адже для таких об’єктів частіше за все використовують метод амортизації 100 % у першому місяці експлуатації. Тож нащо той клопіт і зайва робота з визначенням строку корисного використання для МНМА, якщо і так все замортизувалося? Ми розглянули, чи дійсно можна не встановлювати строк корисного використання для МНМА та чи є в такому разі якісь ризики (якщо треба було встановити, але цього не зробили, то якими будуть наслідки та відповідальність).

Наступного тижня у публікаціях Uteka-Комерція ми розглянемо такі теми:

  • мобілізованого працівника визнано безвісно відсутнім: чи можна оформити звільнення та як заповнювати звітність;
  • фактичні податкові перевірки торговельних точок: на що звернути увагу;
  • чи потрібно зараз суб’єктам господарювання отримувати ліцензію на зберігання пального для генератора.

Корисного вам читання!

З повагою
Зінаїда ОМЕЛЬНИЦЬКА,
головна редакторка Uteka-Комерція

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права

4428 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали