• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Оголошувати простій на підприємстві можна тільки при повному зупиненні його роботи

06.05.2020 50 0 0

Бібліотека Баланс № 9 «Топ-добірка судових рішень для захисту від штрафів»

Розпорядженням директора департаменту Публічного акціонерного товариства (далі – ПАТ) оголошено простій для 16 співробітників. Зі змістом розпорядження їх ознайомили в усній формі. Співробітники порахували, що простій був установлений їм незаконно, без відповідних підстав. Через уведення простою вони не отримали зарплати, яку могли б отримати, якби працювали. У зв’язку із цим працівники ПАТ подали позов до суду. У позові вони вказали, що розпорядження відповідача про оголошення ним простою є незаконним, тому ПАТ зобов’язане виплатити їм середній заробіток за час вимушеного прогулу.

Суд першої інстанції відмовив позивачам у задоволенні позову. Тоді вони подали скаргу до апеляційного суду, який задовольнив позов частково, визнавши недійсним розпорядження ПАТ, яким позивачам оголошено простій. З відповідача на користь позивачів була стягнена частина зарплати. Одному із працівників у задоволенні позову було відмовлено, оскільки суд установив, що роботодавець виплатив йому кошти в більшому розмірі, ніж розмір заявлених ним вимог. Відповідач не погодився з таким рішенням апеляційного суду та звернувся з касаційною скаргою до суду.

Верховний Суд відмовив відповідачеві в задоволенні скарги, залишивши чинним рішення суду апеляційної інстанції. Судом було встановлено, що в ПАТ не було підстав для оголошення простою, оскільки трудові функції позивачів не були припинені, а виконувалися працівниками іншого підприємства (Постанова Верховного Суду від 30.01.19 р., ЄДРСР, реєстр. № 79615943).

Повна версія доступна тільки передплатникам