Річна податкова звітність на 2020 рік
Для кого ця стаття: для сільгосптоваровиробників – як юросіб, так і фізосіб-підприємців, які зареєстровані як сімейне фермерське господарство (далі – ФГ) та бажають у 2020 році бути платниками єдиного податку (далі – ЄП) четвертої групи.
Із цієї статті ви дізнаєтеся: які умови повинен виконати цього року сільгосптоваровиробник для реєстрації (продовження реєстрації) єдинником четвертої групи, які заборони встановлено для таких суб’єктів, а також якими є об’єкт та база оподаткування, ставки податку та строки сплати до бюджету.
Порядок справляння ЄП, у тому числі для платників четвертої групи, визначено ст. 291–300 Податкового кодексу (далі – ПК).
Єдинниками четвертої групи можуть бути сільгосптоваровиробники – як юридичні особи, так і фізособи-підприємці (пп. 4 п. 291.4 ПК).
Нагадаємо, сільськогосподарський товаровиробник – це юрособа незалежно від організаційно-правової форми або фізособа-підприємець, яка займається виробництвом сільгосппродукції та/або розведенням, вирощуванням та виловом риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках і водосховищах) та її переробленням на власних чи орендованих потужностях, зокрема власно виробленої сировини на давальницьких умовах, і здійснює операції з її постачання (пп. 14.1.235 ПК).