• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Розрахунок частки сільгосптоваровиробництва: відповіді на актуальні запитання

04.02.2020 435 0 1

Річна податкова звітність на 2020 рік

Наведемо відповіді на актуальні запитання, які виникають у сільгосптоваровиробників під час заповнення Розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва (далі – Розрахунок).

Це питання хвилює сільгоспвиробників протягом декількох останніх років. Думка податківців із цього приводу неодноразово змінювалася.

Останнім часом позиція ДПС є такою: доходи, отримані від реалізації сільгосппродукції, вирощеної на орендованих землях, які фактично використовуються сільгоспвиробником за договорами оренди, зареєстрованими згідно із чинним на момент їх укладання законодавством, можуть включатися до доходу сільгоспвиробника для обчислення частки сільгосптоваровиробництва за умови, що зазначені ділянки у тому році, за який здійснюється цей розрахунок, були включені до об’єкта обкладення ЄП.

Отже, на думку податківців, у рядку 1 Розрахунку відображають доходи від реалізації тієї сільгосппродукції, яка вирощена на земельних ділянках, включених до об’єкта оподаткування, тобто до декларації минулого (у даному разі – 2019-го) року. Та сама продукція, що вирощена на землях, які торік не були включені до декларації, до рядка 1 не потрапляє. Але доходи від її реалізації все одно слід віднести до загальної суми доходу (ряд. 2 Розрахунку).

До речі, аналогічна відповідь податківців, що була розміщена у ЗІР (категорія 108.02.01), із 15.08.18 р. переведена до розділу нечинних. Але ми вважаємо, що думка ДПС із цього питання не змінилася: скоріш за все, такі дії пов’язані лише з набуттям чинності Закону від 10.07.18 р. № 2497-VIII (щодо діяльності сімейних фермерських господарств), яким було внесено зміни до Податкового кодексу (далі – ПК) (зауважимо, що цього питання вони не стосувалися).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали