• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Інвентаризація розрахунків із підзвітними особами

02.07.2019 532 0 0

Річна інвентаризація: організація, проведення, відображення результатів і відповідальність

Підзвітні кошти

Розрахунки з підзвітними особами підлягають інвентаризації. Це випливає з п. 7.3 та абзацу третього п. 7.4 розд. III Положення про інвентаризацію активів і зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну від 02.09.14 р. № 879 (далі – Положення № 879). Адже заборгованість підзвітних осіб ураховується в балансі підприємства в загальній сумі дебіторської та кредиторської заборгованості, яка інвентаризується обов’язковим порядком. Така інвентаризація повинна бути проведена в тримісячний період до дати річного балансу (п. 10 розд. I Положення № 879).

Інвентаризація розрахунків із підзвітними особами полягає у звірянні документів і записів у реєстрах обліку, а також у перевірці обґрунтованості сум, відображених на однойменному субрахунку 372. Тобто в ході інвентаризації потрібно перевірити авансові звіти та додані до них первинні документи, щоб переконатись у правильності відображення сум дебіторської та/або кредиторської заборгованості підзвітних осіб в аналітичному та в синтетичному обліку підприємства.

Результати такої інвентаризації оформлюються Актом інвентаризації розрахунків з дебіторами і кредиторами за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 17.06.15 р. № 572 «Про затвердження типових форм для відображення бюджетними установами результатів інвентаризації» (далі – Наказ № 572). В Акті суми підзвітних заборгованостей вказуються окремо за кожною підзвітною особою.

Небюджетні підприємства можуть також використовувати Акт розрахунків з покупцями, постачальниками й іншими дебіторами та кредиторами типової форми № инв-17, затвердженої постановою Держкомітету СРСР зі статистики від 28.12.89 р. № 241 «Про затвердження форм первинної облікової документації для підприємств та організацій» (далі – Постанова № 241);, або самостійно розроблений бланк, який міститиме обов’язкові реквізити первинних документів або реквізити типових чи спеціалізованих форм (п. 2.7 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затверджене наказом Мінфіну від 24.05.95 р. № 88).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали