Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Складаємо розрахунки коригування до зведених податкових накладних

06.08.2019 1394 0 3

Розрахунок коригування до податкової накладної: заповнення у різних ситуаціях

Як анулювати помилкову податкову накладну
Розрахунки коригування за новими правилами
Складаємо розрахунки коригування за новою формою
Що змінилося в новій формі податкової накладної та розрахунку коригування

У цій статті ми розкажемо, в яких випадках та як оформлюються розрахунки коригування до зведених податкових накладних (далі – РК, ПН).

У деяких випадках платники ПДВ складають не звичайні, а зведені ПН (докладно про це див. «Підсумкові та зведені податкові накладні: коли їх складають»). Так, зведені ПН виписують:

  • для нарахування компенсуючих податкових зобов’язань (далі – ПЗ) у разі використання товарів/послуг/необоротних активів у негосподарській діяльності або неоподатковуваних операціях (згідно з п. 198.5 Податкового кодексу, далі – ПК);
  • нарахування ПЗ у разі часткового використання товарів/послуг/необоротних активів в оподатковуваних операціях і часткового – в неоподатковуваних (згідно з п. 199.1 ПК);
  • донарахування ПЗ, якщо база оподаткування перевищує договірну ціну (згідно з п. 201.4 ПК). Щоправда, у таких випадках дозволено складати як зведену, так і звичайну ПН.

Основна особливість складання РК до зведених ПН полягає в тому, що для таких РК передбачено спеціальні коди причин коригування:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали