Слово редактора Uteka-Агро від 16.08.2022
Шановні колеги!
Цього тижня ми вирішили зібрати корисні поради, думки та аналітику про: габаритно-ваговий контроль для зерновиків, урегулювання безнадійної заборгованості, пільгове кредитування та оптимізацію трудових відносин на період воєнного стану. Про все це – докладно в матеріалах Uteka-Агро.
З кінця минулого року, після ухвалення Верховною Радою закону щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю, в Україні діють європейські стандарти щодо габаритно-вагових обмежень та посилено адміністративну відповідальності за перевезення вантажів без необхідних документів. Безперечно, це впливає і на зернову логістику. Ба більш, вже є судова практика щодо адміністративних правопорушень. У матеріалі «Переміщення сільгосптехніки та габаритно-ваговий контроль» розглянемо, які існують габаритно-вагові норми, чи потрібно узгоджувати переміщення с/г техніки з поліцією, яка відповідальність за перевищення габаритно-вагових норм і тенденції судової практики у спорах із Укртрансбезпекою та Нацполіцією.
Борги підприємству повертають, на жаль, не завжди. Причиною цього може бути банкрутство боржника, сплив строку позовної давності або форс-мажор, який виник. Щоб допомогти бухгалтеру впоратись із цими питаннями, ми підготували матеріал «Списання безнадійної заборгованості: аналізуємо практичні ситуації», в якому йдеться про бухоблік, ПДВ, податок на прибуток та єдиний податок для платників четвертої групи в разі списання заборгованості.
Сільськогосподарські виробники в нелегкий воєнний час отримали підтримку від держави у вигляді здешевлення кредитів на ведення господарської діяльності. Для підприємства ці кредити – допомога, а для бухгалтера – клопіт, адже йому треба правильно відобразити в обліку операції, пов’язані з отриманням таких кредитів. У консультації «Пільговий кредит на посівну: використання та облік» розглянемо всі правила обліку кредитів, які для сільськогосподарських виробників фінансує держава.
Редакція Uteka-Агро продовжує аналізувати останні «воєнні» норми трудового законодавства. Цього разу розповідаємо:
- про особливості обміну кадровими документами в електронному вигляді («Ведення кадрової документації в електронній формі: вивчаємо особливості»);
- яку інформацію і в якому порядку повинен тепер надавати роботодавець співробітникові під час прийняття на роботу («Ознайомлення співробітника з умовами праці під час прийняття на роботу: що змінилося»);
- як застосовується на практиці нова норма КЗпП – п. 83 ч. 1 ст. 36 КЗпП, на підставі якого можна звільнити працівника, якщо він відсутній на роботі більш як 4 місяці поспіль («Працівник відсутній без пояснення причин: коли його можна звільнити?»).
Редакція Uteka-Агро вже працює над новими матеріалами. Невдовзі розповімо про особливості організації, оподаткування, бухобліку операцій з переробки сільгосппродукції та реалізації її результатів. Цим питанням буде присвячено спеціальний випуск наступного тижня.
Корисного читання!
З повагою
Вікторія Станкевич,
головна редакторка Uteka-Агро
Читати розсилку >>>
Коментарі до матеріалу