Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Відображаємо в обліку результати документальної перевірки

17.06.2020 1474 0 1

Перевірки контролюючими органами: підстави та порядок проведення, облік результатів

Як показує практика, більшість документальних перевірок платників податків закінчуються нарахуванням додаткових податкових зобов’язань, штрафних санкцій і пені. І якщо платник погоджується із цим, знаходить кошти та погашає виниклі зобов’язання перед бюджетом, то наступним кроком стає відображення результатів перевірки в обліку. У консультації розглянемо, як вести облік нарахувань, проведених контролюючим органом за результатами перевірки податку на прибуток, ПДВ, ПДФО, військового збору (далі – ВЗ) та ЄСВ.

Результати документальної податкової перевірки оформляються актом, а платникові направляється податкове повідомлення-рішення (далі – ППР), у якому вказується сума грошових зобов’язань (донарахування за податковими платежами та штрафні санкції).

ППР служить підставою для відображення результатів перевірки в обліку. Але доти, доки не минуть установлені Податковим кодексом (далі - ПК) строки оскарження ППР, такі зобов’язання вважаються неузгодженими і в обліку підприємства не відображаються (див. докладніше в матеріалах «Адміністративне оскарження результатів податкової перевірки», «Оскарження результатів перевірок Держпраці»).

Тому, якщо платник:

  • згодний із висновками та фактами, зазначеними в акті перевірки, і не збирається оскаржити ППР, то грошові зобов’язання за актом відображаються в обліку після закінчення 10 календарних днів, що настають за днем отримання ППР;
  • не згодний і у встановлений строк почне процедуру оскарження, то податкові зобов’язання не вважаються узгодженими та підлягають відображенню в обліку: або на дату закінчення процедури адміністративного оскарження (пп. 56.17.5 ПК), або на дату набуття чинності відповідного судового рішення (п. 56.18 ПК).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали