Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

За затримку зарплати роботодавець буде сплачувати пеню працівнику: законопроект Мінекономіки

03.09.2021 233 0 0

Мінекономіки оприлюднило проекту закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників на своєчасну та в повному обсязі виплату заробітної плати»

Зобов'язати роботодавця сплатити працівнику пеню у розмірі облікової ставки НБУ за кожний день затримки.

Надати права працівнику тимчасово припинити виконання роботи у разі затримки виплати зарплати, належної працівникові, на термін більше 15 днів.

Змінити принципи визначення розміру штрафу за порушення строків виплати заробітної плати (за порушення щодо кожного працівника).

  • за безпідставну невиплату зарплати або її частини більш як за один місяць, вчинену умисно керівником підприємства чи громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності, пропонується встановити штраф у розмірі від чотирьохсот до вісімсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 6800 грн до 13600 грн), за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення, або виправні роботи на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
  • якщо затримка сталася внаслідок нецільового використання коштів, призначених для виплати зарплати, штраф становитиме від вісімсот до тисячі двісті неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 13600 грн до 20400 грн), за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення, або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на строк до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Створити умови для невідворотності покарання за порушення законодавства та унеможливлення звільнення від кримінальної відповідальності винних осіб.

Змінити строки виплати відпускних, а саме відпускні слід буде виплачувати до початку відпустки, якщо інше не передбачено законодавством, трудовим або колективним договором.

У разі прийняття, цей закон набере чинності з 1 січня 2022 року.

www.me.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали