Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Випускникам гарантують право вільного вибору місця роботи

Редакція

28.04.2016 214 0 0

Верховна Рада зареєструвала законопроект № 3312-д "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" (щодо працевлаштування випускників)".

По-перше, згідно зі змінами до Закону про вищу освіту передбачається, що право на першочергове зарахування до вищих медичних та педагогічні навчальні заклади за державним замовленням отримають особи в разі укладення ними угоди про відпрацювання не менше трьох років у сільській місцевості і селищах міського типу.

По-друге, випускникам медичних і педагогічних вузів, які уклали зазначені вище угоди, держава забезпечує безоплатне користування житлом з опаленням і освітленням.

Проектом також передбачається, що вищі навчальні заклади не зобов'язані здійснювати працевлаштування випускників, а випускники вільні у виборі місця роботи, за винятком встановлених Законом про вищу освіту обмежень. Так, Закон про вищу освіту хочуть доповнити нормою згідно з якою держоргани, до сфери управління яких належать навчальні заклади:

- сприяють працевлаштуванню випускників вузів, які належать до сфери їх управління;

- здійснюють розподіл випускників вищих військових навчальних закладів (вищих навчальних закладів зі специфічними умовами навчання) для подальшого проходження служби;

- надають випускникам інших вузів інформацію про наявність вакансій в складі юридичних осіб будь-якої форми власності та підпорядкування для можливого працевлаштування

Чинна ж норма Закону передбачає, що такі держоргани здійснюють розподіл випускників вищих навчальних закладів, які належать до сфери їх управління:

- для подальшого проходження служби (для вищих військових навчальних закладів (вищих

навчальних закладів зі специфічними умовами навчання))

- працевлаштування в установи охорони здоров'я (для вищих медичних навчальних закладів).

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Новини»

0 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали