Зміни в законодавстві з 13 по 17 травня 2024 року
Документи, які набули чинності з 13 по 19 травня 2024 року
Закон опубліковано у «Голосі України» 17 квітня, отже основна частина норм Закону набирає чинності з 18 травня. Нагадаємо головні засади прийнятого Закону.
Постановою КМУ від 08.05.2024 № 520 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 р. № 76» внесено зміни до Порядку бронювання військовозобов'язаних за списком військовозобов'язаних під час дії воєнного стану.
Порядок встановлює процедури збирання, зберігання, обробки та використання відомостей Реєстру, а також визначає порядок перевірки дійсності військово-облікових документів консульськими посадовими особами закордонних дипломатичних установ України, уточнення персональних даних військовозобов’язаних та резервістів.
Правонаступництвом у трудових відносинах вважається продовження трудових відносин з працівниками у разі зміни власника підприємства, установи, організації, реорганізації підприємства, установи, організації (злиття, приєднання, поділу, перетворення, виділу).
За нормами Закону з 1 травня 2024 року скасовано мораторій на: планові документальні перевірки; позапланові документальні перевірки (виїзні та невиїзні); зустрічні звірки; завершення розпочатих та незавершених перевірок до 24 лютого 2022 року.
Пропонується встановити дві форми повідомлення: «початкове» та «скасовуюче».
Мінекономіки роз’яснило організацію бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час за погодженням з Міноборони.
Як зазначено у картці законопроєкту, Президент 15 травня наклав вето на законопроєкт № 7731 і надав до нього свої пропозиції.
Законопроєктом пропонується визначити термін «проміжні продукти» як вина та інші зброджені напої (у т. ч. суміші зі зброджених напоїв і суміші на основі зброджених напоїв), фактична міцність яких вища за 1,2 % обʼємних одиниць етилового спирту, але не вища за 22 % обʼємних одиниць етилового спирту.
Сума заробітної плати за першу половину місяця (аванс) є базою нарахування ЄСВ.
Цього разу зміни спрямовані на створення необхідних умов для бронювання працівників підприємств, установ і організацій, паливно-енергетичного комплексу та їх підрядних організацій.
Верифікація компенсації витрат здійснюється Мінфіном шляхом порівняння даних про роботодавця та кожну працевлаштовану особу з числа внутрішньо переміщених осіб, наданих роботодавцем під час звернення за компенсацією витрат, та інформації суб’єктів надання інформації.
Мінекономіки надало роз'яснення щодо організації бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану..
Мінагрополітики оновило роз'яснення щодо організації бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану з врахуванням останніх законодавчих змін.
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку керуючись новим законодавством, повністю скасовує свої нормативні акти про сертифікацію фахівців.