Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Порядок і форму повідомлення про прийняття працівника на роботу планують змінити

15.05.2024 229 0 0

Мінекономіки розробило проєкт постанови ККМУ «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо цифровізації процесів у Державній службі зайнятості та удосконалення її діяльності» (далі – проєкт). 

Проєктом, зокрема, пропонується унести зміни до Порядку повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту, затвердженого постановою КМУ від 17.06.2015 № 413 (далі – повідомлення).

Так, пропонується встановити дві форми повідомлення: «початкове» та «скасовуюче». 

Змінами передбачено, що повідомлення подається до дати (включно) початку роботи працівника за укладеним трудовим договором/та/або до початку виконання робіт (надання послуг) гігспеціалістом резидента Дія.Сіті та/або до початку виконання робіт. 

За відсутності технічної можливості подання повідомлення про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту засобами електронного зв’язку в електронній формі таке повідомлення подається у формі документа на папері згідно з додатком разом з копією в електронній формі. 

Інформація, що міститься у повідомленні про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту, вноситься до реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб відповідно (надання послуг) особою на підставі цивільно-правового договору. 

Повідомлення щодо відповідних осіб подається з ознакою «початкове». 

Якщо працівник/особа, щодо якої подано повідомлення з ознакою «початкове», не приступила до роботи/виконання робіт (надання послуг) у зв’язку з відмовою від такої роботи/виконання таких робіт (надання таких послуг) протягом 3 робочих днів з дати початку роботи/початку виконання робіт (надання послуг), зазначеної у такому повідомленні, – подається повідомлення з ознакою «скасовуюче». 

Повідомлення з ознакою «скасовуюче» також подається у разі виявлення роботодавцем помилок у даних, зазначених у повідомленні та містить виключно скасування відповідних даних. 

У випадку, визначеному абзацом четвертим цієї постанови, після подання повідомлення з ознакою «скасовуюче» подається повідомлення з ознакою «початкове». 

Повідомлення подається засобами електронного зв’язку в електронній формі з накладенням кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, відповідно до вимог законодавства у сфері електронних документів та електронного документообігу, електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг. 

За відсутності технічної можливості подання повідомлення засобами електронного зв’язку в електронній формі таке повідомлення подається у паперовій формі за формою згідно з додатком разом з копією в електронній формі (за технічної можливості). 

Крім того, у формі повідомлення передбачено зміни, відповідно до яких форму доповнено новини графами: 

  • «12. Код класифікатора професій»; 
  • «13. Професійна назва роботи»; 
  • «14. Посада»; 
  • «15. Нове робоче місце (так/ні)»; 
  • «16. Особа з інвалідністю (так/ні)»; 
  • «17. Група інвалідності (І, ІІ, ІІІ)». 

Також у новій редакції викладено примітки: 

  • «1 Повідомлення з ознакою «початкове» подається до дати (включно) початку роботи працівника за укладеним трудовим договором та/або дочатку виконання робіт (надання послуг) гіг-спеціалістом резидента Дія Сіті та/або до початку виконання робіт (надання послуг) особою на підставі цивільно-правового договору.»; 
  • «2 Повідомлення з ознакою «скасовуюче» подається у разі, якщо працівник/особа щодо якої подано повідомлення не приступив/не приступила до роботи/виконання робіт протягом 3 робочих днів з дати початку роботи/початку виконання робіт (надання послуг), зазначеної у повідомленні з ознакою «початкове», а також у разі виявлення помилок у даних, зазначених у повідомленні.». 

СПО об’єднань профспілок


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали