Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

В яких випадках при інформуванні про бенефіціарів слід подавати нотаріально засвідчену копію паспорта 

28.09.2021 600 0 0

Цього року юрособи зобов’язані подати держреєстратору інформацію про своїх кінцевих бенефіціарних власників (далі – КБВ) і схему структури власності. Це вимога Закону від 06.12.19 р. № 361-IХ «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів...». Податківці у своїх роз’ясненнях називають останнім днем подання документів – 10 жовтня 2021 року.

Мін'юст у листі від 20.09.2021 № 82310/8.4.4/32-21 вказав, що для встановлення відомостей про КБВ юридичної особи та внесення їх до ЄДР державному реєстратору разом із відповідною заявою щодо державної реєстрації мають бути подані, зокрема, такі документи як:

  • структура власності за формою та змістом, визначеними відповідно до законодавства;
  • нотаріально засвідчена копія документа, що посвідчує особу, яка є КБВ юридичної особи. Це стосується фізичної особи – нерезидента та, якщо такий документ оформлений без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру, – для фізичної особи – резидента.

Положення п. 9 ч. 2 ст. 9 Закону про реєстрацію передбачено наявність в ЄДР даних про серію та номер паспорта громадянина України або паспортного документа іноземця, та, відповідно, вказані дані вносяться з поданої заяви щодо державної реєстрації, то і документом, що подається разом із вказаною заявою, має бути той документ, реквізити якого вказані у заяві.

Отже нотаріально засвідчена копія паспорта потрібна для паспорта-книжечки громадянина України або паспортного документа іноземця. Дані ID-карток держреєстратор може перевірити за даними Єдиного демографічного реєстру. Тому їх нотаріального посвідчення не вимагається.

Зараз у Верховній Раді зареєстровано законопроект від 17.07.21 р. № 5807, яким пропонується подавати нотаріальну копію паспорта КБВ тільки у випадку її відсутності в матеріалах реєстраційної справи або у випадку зміни даних (зміни до ч. 5 ст. 17 Закону від 15.05.03 р. № 755-IV).

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали