• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Відповідальність акціонерів і керівництва фінорганізацій хочуть посилити

06.11.2019 84 0 0

У ВРУ зареєстровано законопроект, згідно з яким доведення фінустанови (крім банку) до неплатоспроможності, що спричинило нанесення великої матеріальної шкоди державі чи клієнту, карається обмеженням волі на строк від одного до п'яти років.

Крім зазначеного терміну можуть ще і накласти штраф від 85 тис. До 170 тис. Грн., А також позбавити права займати певні посади протягом трьох років.

За внесення недостовірної інформації в звітність, яка подається в НБУ, НКЦБФР і Нацкомфімнуслуг, керівників та інших посадових осіб хочуть карати штрафом від 15 тис. Грн до 30 тис. Грн.

Перш за все, як то кажуть в пояснювальній записці, мова йде про керівників фінустанов, кінцевих бенефіціарів власників та інших осіб з істотною участю у фінансовій установі (повний перелік маються на увазі осіб міститься в документі). Депутати кажуть, що такими заходами хочуть захищати інтереси клієнтів цих компаній.

Крім того, до пов'язаних з фінустановою особам народні обранці пропонують віднести будь-яка особа, через яке проводиться операція в інтересах осіб, зазначених вище, і на яку вони впливають при проведенні такої операції через трудові, цивільні та інші відносини.

У документі уточнюється, що фінустанова зобов'язана подавати до органу, який здійснює державне регулювання відповідного ринку фінансових послуг інформацію про пов'язаних з фінансовою установою особами в порядку, встановленому нормативно-правовими актами такого органу.

ubr.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали