Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Опубліковано новий Порядок притягнення до відповідальності за порушення у сфері держреєстрації юросіб

10.11.2023 424 0 0

Наказом Мін'юсту від 13.09.2023 № 3258/5 затверджено Порядок притягнення до відповідальності та порядок визначення розмірів штрафів за порушення у сфері держреєстрації юросіб.

Порядок визначає процедуру притягнення юрособи, юрособи-резидента/фізособи-резидента, яка є засновником (учасником) юрособи та/або здійснює вирішальний вплив на її діяльність, до відповідальності та накладення штрафів за порушення у сфері держреєстрації юросіб, встановлених абзацами другим – четвертим ч. 4 ст. 35 Закону від 15.05.2003 № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань».

Нагадаємо, що абзацами другим – четвертим ч. 4 ст. 35 Закону № 755 передбачено наступну відповідальність у сфері держреєстрації:

 • внесення особами, уповноваженими на вчинення дій, спрямованих на держреєстрацію створення юрособи або зміну учасників юрособи, до документів, що подаються для такої держреєстрації, завідомо неправдивих відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юрособи або про його відсутність тягнуть за собою накладення штрафу на таку юрособу у розмірі від 1000 до 20 000 НМДГ (тобто від 17 до 340 тис. грн);
 • неподання або несвоєчасне подання особами, уповноваженими діяти від імені юрособи, держреєстратору інформації про кінцевого бенефіціарного власника юрособи або про його відсутність тягне за собою накладення штрафу на таку юрособу в розмірі від 1 000 до 20 000 НМДГ (тобто від 17 до 340 тис. грн);
 • ненадання юрособами-резидентами, які є засновниками (учасниками) юросіб, та фізособами-резидентами, які є засновниками (учасниками) юросіб та/або здійснюють вирішальний вплив на їхню діяльність, на запит юридичних осіб інформації, необхідної для подання юрособою для внесення або актуалізації в Єдиному державному реєстрі інформації про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності юридичної особи, тягнуть за собою накладення штрафу на таку юридичну або фізичну особу – резидента в розмірі від 1 000 до 20 000 НМДГ (тобто від 17 до 340 тис. грн).

Штраф за порушення може бути накладено протягом одного року з дня виявлення порушення, але не пізніше трьох років з дня його вчинення.

Розгляд справи не може бути розпочато, а розпочатий розгляд підлягає закриттю у разі:

 • відсутності події або складу порушення;
 • втрати чинності положенням закону, яким встановлено відповідальність за порушення;
 • закінчення строку, протягом якого може бути накладено штраф;
 • державної реєстрації припинення у результаті ліквідації юридичної особи, щодо якої складено протокол;
 • смерті фізичної особи, щодо якої складено протокол;
 • наявності за тим самим порушенням постанови про накладення штрафу або постанови про закриття справи щодо тієї самої особи.

У разі вчинення особою двох або більше порушень протокол складається щодо кожного порушення окремо.

Протокол не пізніше трьох робочих днів з дня його складення надсилають особі, щодо якої склали протокол, або її представнику в один з таких способів:

 • вручення під розписку;
 • через систему електронної взаємодії органів виконавчої влади;
 • на адресу електронної пошти, яка є в ЄДР або підтверджується іншими доказами;
 • рекомендованим поштовим відправленням з повідомленням про вручення за місцезнаходженням (місцем проживання/перебування) відповідної особи.

Особа, щодо якої винесли постанову про накладення штрафу, сплачує штраф упродовж 10 календарних днів з дня її прийняття.

У триденний строк з дня такої сплати копію документа, що підтверджує сплату штрафу, надають (надсилають) Мінюсту.

Притягнення особи до відповідальності не звільняє її від обов'язку подання до ЄДР достовірної інформації про КБВ юрособи або про його відсутність та структуру власності.

Наказ № 3258/5 набере чинності з дня, наступного за днем його офіційного опублікування. 

6 листопада цей документ було опубліковано в «Офіційному віснику Erhf]yb». Згідно з ним, Порядок починає діяти з 6 листопада. Проте, оскільки обовʼязок вступає в силу з 1 грудня, Порядок фактично застосовуватиметься з цієї дати.

https://minjust.gov.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали