Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Визначено порядок функціонування єдиного рахунка

06.05.2020 452 0 0

Із 1 січня 2021 року застосовуватиметься Порядок функціонування єдиного рахунка та виконання норм ст. 351 Податкового кодексу центральними органами виконавчої влади, яким визначено механізм зарахування платниками коштів на єдиний рахунок, перерахування коштів з єдиного рахунка на бюджетні рахунки та повернення (врахування) помилково та/або надміру зарахованих коштів. 

Єдиний рахунок відкриватиметься в Казначействі на ім’я ДПС для сплати податків і зборів, ЄСВ та інших платежів (крім сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу з ПДВ, акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового, а також частини чистого прибутку (доходу) до бюджету державними та комунальними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями).

Платник зможе повідомити про використання або про відмову від використання єдиного рахунка один раз протягом календарного року – в електронній формі через електронний кабінет. 

Використання єдиного рахунка платником розпочинається з робочого дня після подання повідомлення про використання, припиняється – з 1 січня наступного календарного року на підставі повідомлення про відмову від використання.

ДПС не пізніше наступного робочого дня після подання платником повідомлення про використання єдиного рахунка включає його до реєстру платників, які використовують єдиний рахунок.

Детальніше про функціонування єдиного рахунка ви дізнаєтеся з наших консультацій ближче до дати його введення. 

Постанова КМУ від 29.04.20 р. № 321 набуває чинності з дня опублікування. 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали