Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Затверджено умови роботи єдиного рахунку по податках і ЄСВ: КМУ

30.04.2020 287 0 1

Кабмін затвердив порядок функціонування єдиного рахунку для сплати податків і зборів, ЄСВ та інших платежів, що контролюються Державною податковою службою.

Спрощення для платників процедури розрахунків, безперешкодне управління через електронний кабінет переплатами і помилково сплаченими коштами, які виникнуть, починаючи з 01.01.2021 року, щоб уникнути негативних наслідків помилкової сплати, економія коштів у вигляді банківської комісії - основні переваги використання єдиного рахунку для платника податків.

Для платників, які будуть користуватися єдиним рахунком, обов'язок зі сплати податків і зборів буде вважатися виконаною з моменту внесення коштів на єдиний рахунок. Всі платежі (ЄСВ, до Пенсійного фонду тощо) можна вносити однією сумою.

Використовувати рахунок можна буде вже на наступний робочий день після подачі заявки. Припинити його використання - не раніше 1 січня наступного року.

Єдиний рахунок відкриватимуть в Казначействі. Для того, щоб перейти на нього, потрібно буде повідомити ДПС в електронній формі через Електронний кабінет.

ДПС буде щодня формувати реєстри платників податків і відправляти Казначейству. Казначейство на основі отриманих реєстрів буде розподіляє кошти між бюджетами і фондами.

Платники податків зможуть в Електронному кабінеті ознайомитися з реєстром, який сформувала ДПС за його платежі, і самостійно визначити напрямок використання сум помилково або надміру сплачених ними коштів.

Через єдиний рахунок можна платити податок на прибуток підприємств, податок на доходи фізичних осіб, єдиний соціальний внесок, єдиний податок, рентну плату, а також інші платежі, контроль за справлянням яких покладено на ДПС.

Цей єдиний рахунок можна буде використовувати для сплати ПДВ і акцизного податку з пального і спирту. Таке виключення пов'язане з функціонуванням спеціальних систем електронного адміністрування цих податків. Крім того, виняток стосується і сплати частини чистого прибутку (доходу) державними та комунальними підприємствами та їх об'єднаннями.

www.kmu.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали