Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

ПДФО з оренди нерухомості пропонують зменшити

11.08.2020 59 0 0

У Раді зареєстровано законопроект №3928-1 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів від здачі в оренду нерухомого майна».  

Законопроект №3928-1 також розроблено з метою стимулювання детінізації доходів від здачі в оренду нерухомого майна та одночасного зменшення податкового навантаження на орендодавців з числа резидентів України. 

Ним пропонується: 

  • встановити ставку ПДФО у розмірі 5% на доходи фізичних осіб від надання в оренду нерухомості резидентами України, включаючи  (емфітевзис) земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю, а також від надання в оренду інших об’єктів нерухомості (включаючи земельну ділянку, що знаходиться під такою нерухомістю, чи присадибну ділянку); 
  • тимчасово, на період до 1 січня 2022 року, встановити половинний розмір ставки, встановленої у п. 167.2 ПКУ(тобто 2,5%) на доходи, зазначені у пп. 170.1.2  ПКУ, від здавання в найм (оренду) житлової нерухомості особі, яка не є податковим агентом; 
  • підвищити розмір штрафів за порушення порядку та/або строків подання інформації щодо посвідчення договорів оренди об’єктів нерухомості нотаріусами, а також за порушення порядку та/або строків подання інформації про укладені за його посередництвом цивільно-правові договори (угоди) про оренду нерухомості рієлтерами: з 680 грн до 1020 грн та з 1360 до 2040 грн при повторному правопорушенні, відповідно. 

У разі прийняття цей Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

www.rada.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали