НБУ визначив особливості виконання миттєвого кредитового переказу
НБУ визначив особливості виконання надавачами платіжних послуг миттєвого кредитового переказу.
Така платіжна операція передбачена змінами до Закону від 30.06.2021 № 1591-IX «Про платіжні послуги» (далі – Закон № 1591), що набрали чинності 8 листопада 2024 року.
Так, НБУ передбачив, що послуга з виконання миттєвого кредитового переказу повинна надаватися користувачу 24 години на добу та в будь-який календарний день. Виконуватися миттєвий кредитовий переказ в платіжній системі повинен відповідно до її правил та з дотриманням вимог законодавства про платіжні послуги.
Крім того, НБУ визначив, зокрема:
- дії надавачів платіжних послуг платника та отримувача під час надання послуги з виконання миттєвого кредитового переказу;
- право платника на встановлення максимальної суми коштів, яка може бути надіслана ним з використанням миттєвого кредитового переказу, у межах ліміту, який може бути встановлений НБУ.
Зазначені зміни містить постанова Правління НБУ від 07.02.2025 № 14 «Про затвердження Змін до Інструкції про безготівкові розрахунки в національній валюті користувачів платіжних послуг», що набирає чинності з 11 лютого 2025 року.
Довідково. Зміни до Закону № 1591, що набрали чинності 8 листопада 2024 року, внесені Законом від 08.10.2024 № 3994-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функцій Національного банку України з державного регулювання ринків фінансових послуг».
НБУ
Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm
Коментарі до матеріалу