• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Накопичувальну пенсійну систему планують впровадити з липня 2017 року

ред. Uteka.ua

16.05.2016 87 0 0

Верховна Рада зареєструвала законопроект №4608 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування і єдиних принципів нарахування пенсій».

Як вказується в пояснювальній записці, з 1 липня 2017 року запроваджується сплата страхових внесків до другого рівня пенсійної системи застрахованими особами, які до цієї дати не досягли пенсійного віку. Розмір страхового внеску в перший рік складе 2% і щорічно буде збільшуватися на один відсоток до досягнення в 2020 році 5%.

Також, згідно з документом, з 1 липня 2017 року запроваджується накопичувальна система пенсійного страхування з професійним пенсійними програмами для осіб молодше 35 років, які мають право на призначення пенсії за вислугу років. Сплату внесків на користь таких працівників здійснюватимуть роботодавці, починаючи з 1 липня 2018 року. Такі ж умови встановлюються для державних службовців. У той же час, наголошується, що особам, які не стануть учасниками цієї системи і працюють на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, така пенсія буде призначатися на умовах, визначених законодавством.

В рамках реалізації законопроекту передбачається удосконалити солідарну систему шляхом звільнення її від невластивих виплат, зокрема, пов'язаних з фінансуванням пенсій, призначених на пільгових умовах і за вислугу років. Також пропонується законодавчо врегулювати питання виплати пенсій за кордон та пенсій по інвалідності через нещасний випадок на виробництві.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали