• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Мінсоцполітики представило варіант накопичувальних пенсій

19.05.2020 165 0 0

Станом на І квітня 2020 року борги із відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій становили 14,5 млрд. гривень. Також працівники, зайняті на роботах зі шкідливими і важкими умовами праці, знаходяться під постійним ризиком зменшення пенсійних виплат через можливе недофінансування і перегляд умов на отримання права на пільгову пенсію. Існують проблеми з призначенням пільгової пенсії через відсутність підтверджуючих документів про повну зайнятість на зазначених роботах у зв'язку із банкрутством підприємства, втратою архіву підприємства, затягування видачі довідки тощо.

Тому Мінсоцполітики розробило законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо накопичувальної професійної пенсійної системи».

Ним пропонують запровадити накопичувальну професійну пенсійну систему для окремих категорій осіб віком до 35 років (станом на 1 січня 2021 року) з числа зайнятих на роботах за Списками № 1, № 2 та деяких інших категорій осіб, які мають право на пільгове пенсійне забезпечення. Особам, які не набудуть участі у такій системі та які працюють (працювали) на роботах і посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах, пенсію призначатимуть на умовах, визначених законодавством. Крім того для осіб до 35 років, які до дати запровадження сплати страхових внесків до накопичувальної професійної пенсійної системи мали не менше ніж третину необхідного стажу на роботах, які дають право на призначення пільгової пенсії, у разі недостатності накопичених пенсійних коштів для здійснення пенсійних виплат, матимуть право перерахувати накопичені кошти до солідарної системи та призначити пенсію на пільгових умовах, визначених законодавством.

Будуть три професійні пенсійні програми:

  • програма № 1 - за нею буде право на отримання пенсійних виплат при досягненні 50;
  • програма № 2 - на отримання пенсійних виплат при досягненні 55;
  • програма № 3 - можливість добровільно набути участь у накопичувальній професійній пенсійній системі на умовах, визначених у колективних договорах, угодах та на отримання пенсійних виплат після досягнення 55 років.

Розмір ЄСВ внаслідок впровадження накопичувальної професійної пенсійної системи збільшать на:

  • 15% - для професійного програми № 1;
  • 7% - професійного програми № 2;
  • не менше аніж 3% - професійного програми № 3.

spo.fpsu.org.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали