Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як страховики мають розкривати інформацію щодо дотримання нормативів

20.02.2020 241 0 0

У зв’язку з набранням чинності з 8.11.2019 р. розпорядження Нацкомфінпослуг від 8.08.2019 р. №1511 «Про затвердження Змін до Положення про обов’язкові критерії і нормативи достатності капіталу та платоспроможності, ліквідності, прибутковості, якості активів та ризиковості операцій страховика» Комісією посилені вимоги до розрахунку прийнятних активів, що включаються з метою дотримання обов’язкових нормативів, встановлених Положенням про обов’язкові критерії і нормативи достатності капіталу та платоспроможності, ліквідності, прибутковості, якості активів та ризиковості операцій страховика, затвердженим Розпорядженням Нацкомфінпослуг від 7.06.2018 р. №850, зокрема в частині врахування таких активів, як дебіторська заборгованість та права вимоги до перестраховиків. 

Оскільки розкриття інформації щодо дотримання нормативів, встановлених Положенням №850, передбачене пунктом 3 розділу 1 форми Пояснювальної записки до звітних даних страховика, встановленої додатком 4 до Порядку складання звітних даних страховиків, затвердженого Розпорядженням Держфінпослуг від 3.02.2004 р. №39, Нацкомфінпослуг рекомендує страховикам розкривати таку інформацію за формами, наведеними в додатках до цього повідомлення. 

Задля коректного відображення поданої інформації у звітності страховика, у разі, якщо пояснювальна записка до звітних даних страховика містить табличні форми розкриття інформації, Нацкомфінпослуг повідомляє про можливість подання такої пояснювальної записки у складі пакета звітності (у форматі pdf тощо) із використанням вкладки «супутні документи» в Комплексній інформаційній системі Нацкомфінпослуг. Розмір одного такого прикріпленого файлу не може перевищувати 5 Мбайт.

www.nfp.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали