Зміни в законодавстві з 27 вересня по 01 жовтня 2021 року
Зміни у законодавстві, що діють із жовтня 2021 року
Із змінами, які будуть діяти з жовтня 2021 року ви можете ознайомитися на Uteka.
Як працюємо і відпочиваємо у жовтні 2021
14 жовтня в Україні є державним святом та неробочим днем – День захисників і захисниць України, який припадає у цьому році на четвер.
Кабмін, згідно з розпорядженням №1191-р, рекомендує для раціонального використання робочого часу і створення сприятливих умов для святкування Дня захисника перенести для працівників, яким установлено п’ятиденний робочий тиждень із двома вихідними днями в суботу та неділю, робочий день з п’ятниці 15 жовтня на суботу 23 жовтня.
Пропонується встановити:
- з 14 по 17 жовтня – вихідні дні;
- 23 жовтня, субота – робочий день.
Із 1 жовтня набули чинності зміни до законодавства щодо габаритно-вагового контролю. Крім того, визначено обов’язкові реквізити, які в ТТН повинен зазначати вантажовідправник. Підвищено розміри штрафів: за перевезення пасажирів та вантажів за відсутності на момент перевірки документів та перевищення встановлених габаритно-вагових норм.
З 8 жовтня діятимуть оновлені Порядок обліку платників ЄСВ та Положення про реєстр страхувальників
Наказом Мінфіну від 24.11.14 р. № 1162 внесено зміни до затверджених:
- Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, зокрема: уточнено, що процедури обліку платників ЄСВ виконують контролюючі органи ДПС, визначені пп. 41.1.1 Податкового кодексу (далі – ПК), та ДПІ, які є структурними підрозділами контролюючих органів і визначені п. 41.3 ПК.
- Положення про реєстр страхувальників. Так, уточнено, що до реєстру страхувальників вносяться відомості, необхідні для обліку платників ЄСВ, їх зобов’язань та сплати ЄСВ, зокрема: податковий номер або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізосіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті); основний вид економічної діяльності, за яким призначено клас професійного ризику (за період до 1 січня 2016 року).
З 8 жовтня набувають чинності вказані зміни.
Затверджено порядок надання Держпідтримки виробникам картоплі
Кабмін затвердив порядок використання коштів, передбачених у держбюджеті для держпідтримки виробників картоплі. Це новий вид держпідтримки, передбачений програмою 2801580 «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників».
Кошти спрямовуються виробникам, які займаються сільгоспдіяльністю, у тому числі вирощуванням картоплі, для стимулювання збільшення площ посадки картоплі, обсягів виробництва, нарощування потужностей із її зберігання та перероблення. Головним розпорядником бюджетних коштів і відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінагрополітики.
Отримати бюджетні кошти можуть сільгосптоваровиробники-юрособи незалежно від організаційно-правової форми, основною діяльністю яких є вирощування картоплі та/або виробництво продуктів перероблення власно вирощеної картоплі, які:
- не мають відкритих проваджень у справі про банкрутство, та/або яких не визнано банкрутами, та/або які не перебувають на стадії ліквідації;
- не мають на 1-ше число місяця, в якому приймається рішення про включення до реєстру сільськогосподарських товаровиробників, яким нараховано бюджетні кошти для надання компенсації нового будівництва об’єктів, прострочену більш як шість місяців заборгованість із платежів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС.
Оновлено форму та порядок складання Повідомлення про участь у міжнародній групі компаній
Міністерство фінансів України наказом від 27.08.2021 № 484 (далі – Наказ № 484) оновило форму та порядок складання Повідомлення про участь у міжнародній групі компаній, затверджених наказом Мінфіну від 31 грудня 2020 року № 839. При розробці зазначених змін, міністерством враховано пропозиції та зауваження щодо спрощення заповнення Повідомлення для платників податків. Найважливішими з них є наступні:
- В оновленій формі не потрібно зазначати дані про суму сукупного консолідованого доходу міжнародної групи компаній (далі – МГК). Також виключено вимогу щодо надання інформації про обмінний курс, який застосовується платником податків при перерахунку валюти звітності МГК, відмінної від євро у євро.
- Крім того, Наказом врегульоване питання заповнення граф Повідомлення про участь к МГК у випадку, коли платник податків є учасником МГК, іншим, ніж материнська компанія МГК, і при цьому – не уповноважений на подання Звіту в розрізі країн МГК. Для такої ситуації перелік кодів, доступних для заповнення у графі 10 доповнено новим кодом «CBC709».
Коментарі до матеріалу