Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Затверджено порядок надання Держпідтримки виробникам картоплі

28.09.2021 205 0 1

Кабмін затвердив порядок використання коштів, передбачених у держбюджеті для держпідтримки виробників картоплі. Це новий вид держпідтримки, передбачений програмою 2801580 «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників». Кошти спрямовуються виробникам, які займаються сільгоспдіяльністю, у тому числі вирощуванням картоплі, для стимулювання збільшення площ посадки картоплі, обсягів виробництва, нарощування потужностей із її зберігання та перероблення. Головним розпорядником бюджетних коштів і відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінагрополітики. Отримати бюджетні кошти можуть сільгосптоваровиробники-юрособи незалежно від організаційно-правової форми, основною діяльністю яких є вирощування картоплі та/або виробництво продуктів перероблення власно вирощеної картоплі, які:

  • не мають відкритих проваджень у справі про банкрутство, та/або яких не визнано банкрутами, та/або які не перебувають на стадії ліквідації;
  • не мають на 1-ше число місяця, в якому приймається рішення про включення до реєстру сільськогосподарських товаровиробників, яким нараховано бюджетні кошти для надання компенсації нового будівництва об’єктів, прострочену більш як шість місяців заборгованість із платежів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС.

Бюджетні кошти надаються на безповоротній основі в межах бюджетних призначень, передбачених у держбюджеті на поточний рік, для компенсації до 50 % вартості (без урахування ПДВ):

  • нового будівництва холодильників для зберігання власно вирощеної картоплі (картоплесховищ). Компенсації підлягає вартість об’єктів, уведених в експлуатацію із 1 листопада попереднього року по 31 жовтня поточного року. Датою прийняття в експлуатацію об’єкта є дата реєстрації декларації про готовність об’єкта до експлуатації або видачі сертифіката про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта згідно із законодавством;
  • цехів первинної переробки власно вирощеної картоплі, побудованих і прийнятих в експлуатацію.

Компенсації підлягає вартість основних засобів, підтверджена типовою формою № ОЗ-1 «Акт приймання-передачі (внутрішнього переміщення) основних засобів» (затверджена наказом Мінстату від 29.12.95 р. № 352), яка передбачена проєктно-кошторисною документацією. У разі введення в експлуатацію придбаних об’єктів незавершеного будівництва компенсується вартість будівництва за вирахуванням вартості придбання такого об’єкта.

Сума держпідтримки, що надається протягом одного бюджетного періоду сільгосптоваровиробнику та пов’язаним із ним особам, не може перевищувати 10 000 розмірів мінімальної зарплати, установленої на 1 січня відповідного року. Для отримання держпідтримки до Мінагрополітики слід подати до 10 листопада:

  • заявку на отримання бюджетних коштів із зазначенням у ній номера і дати документа, що підтверджує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта, а також зобов’язання повернути до держбюджету в місячний строк бюджетні кошти в разі встановлення контролюючими органами факту їх незаконного отримання та/або нецільового використання;
  • типову форму № ОЗ-1;
  • копію кошторисної частини проєктної документації, засвідчену підписом керівника сільгосптоваровиробника;
  • довідку про відкриття поточного рахунка, видану банком;
  • довідку, чинну на дату подання заявки, про набуття (підтвердження) статусу платника єдиного податку четвертої групи, видану місцевим контролюючим органом, та розрахунок питомої вартості поставлених сільськогосподарських товарів/послуг, вироблених ним на власних або орендованих основних засобах, яка становить не менш як 75 % вартості всіх товарів/послуг, поставлених ним за попередній податковий (звітний) рік, а для новоутворених – за попередній податковий звітний період, засвідчений контролюючим органом за місцем основного податкового обліку сільгосптоваровиробника.

Постанова КМУ від 22.09.21 р. № 1008 набула чинності з 24.09.21 р. («Урядовий кур’єр» від 24.09.21 р. № 185).

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали