Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

З 8 жовтня діятимуть оновлені Порядок обліку платників ЄСВ та Положення про реєстр страхувальників

29.09.2021 148 0 0

Наказом Мінфіну від 24.11.14 р. № 1162 внесено зміни до затверджених:

  1. Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – Порядок), зокрема: уточнено, що процедури обліку платників ЄСВ виконують контролюючі органи ДПС, визначені пп. 41.1.1 Податкового кодексу (далі – ПК), та ДПІ, які є структурними підрозділами контролюючих органів і визначені п. 41.3 ПК. Якщо у складі контролюючого органу не утворені ДПІ, облік платників ЄСВ, що здійснюють ДПІ, виконує такий контролюючий орган; у формах заяви про взяття на облік платника єдиного внеску та заяви про взяття на облік платника єдиного внеску (члена фермерського господарства) (додатки 1 та 2 до Порядку) слова «Код КОАТУУ» замінено словами «Код КОАТУУ/КАТОТТГ»;
  2. Положення про реєстр страхувальників. Так, уточнено, що до реєстру страхувальників вносяться відомості, необхідні для обліку платників ЄСВ, їх зобов’язань та сплати ЄСВ, зокрема: податковий номер або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізосіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті); основний вид економічної діяльності, за яким призначено клас професійного ризику (за період до 1 січня 2016 року).

Уточнено, що ДПС щоденно оприлюднює на власному офіційному вебсайті дані з реєстру страхувальників про взяття на облік/зняття з обліку платника єдиного внеску (наказ Мінфіну від 28.08.21 р. № 485).

Цей наказ набирає чинності через 10 днів з дня його офіційного опублікування. В «Офіційному віснику» від 28.09.2021 № 75 його було опубліковано. Отже, із 8 жовтня набувають чинності вказані зміни.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали