Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Зміни в законодавстві з 25 по 29 жовтня 2021 року

29.10.2021 749 0 1

Пасажир несе відповідальність за наявність протиковідних документів при перевезеннях – Ухвалено зміни

Відповідальність за наявність документу про щеплення або негативного тесту на COVID-19 під час поїздок автомобільним транспортом між регіонами, за виключенням легкових автівок, покладається на пасажирів. Відповідні зміни до Постанови №1236 внесли під час засідання Кабінету Міністрів 20 жовтня.

З 8 листопада працівники, які підлягають обов'язковій вакцинації і не вакциновані, будуть відсторонені від роботи

Працівники, які підлягають обов’язковій вакцинації і не вакциновані від коронавірусу, повинні бути відсторонені від роботи з 8 листопада. Про це йдеться в постанові Кабінету Міністрів №1096 від 20 жовтня.

Із 28 жовтня разом з об’єктом нерухомості право власності переходить на землю, на якій він розміщений

Із 28 жовтня набувають чинності зміни до законодавства, якими визначається єдина правова доля земельної ділянки та розміщеного на ній об’єкта нерухомості.

Уряд підтримав зміни до ПК в частині впровадження е-аудиту

Зокрема вносяться зміни в частині обов’язку платників податків подавати до органів ДПС експортовані з вихідної системи обліку достовірні дані: про наявність та стан активів, власного капіталу та зобов’язань, а також про зміни у фінансово-господарському стані платника податків за звітний (податковий) рік у вигляді стандартного аудиторського файла (SAF-T) протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року. Слід відмітити, що такий обов’язок виникатиме у великих платників податків лише з 01 січня 2025 року, а у платників ПДВ - з 01 січня 2027 року.

Уряд запроваджує нову модель надання послуг центрами зайнятості

Уряд запроваджує нову модель надання клієнтоорієнтованих послуг центрами зайнятості. Відповідну постанову ухвалено на засіданні Кабінету Міністрів. Запровадження нової моделі надання клієнтоорієнтованих послуг центрами зайнятості передбачає застосування принципово нових технологій та методів, спрямованих на прискорення працевлаштування осіб, які шукають роботу, а також забезпечення ефективної та дієвої співпраці з роботодавцями, що допоможе кардинально змінити ситуацію на ринку праці.

Кабмін затвердив оновлений порядок попереднього узгодження ціноутворення у контрольованих операціях

У разі дотримання умов договору про попереднє узгодження ціноутворення контролюючі органи не мають права приймати рішення про донарахування податкових зобов’язань, штрафів, пені стосовно контрольованих операцій, які є предметом такого договору.

Посилено вимоги до дизельного пального, - рішення Уряду

На засіданні Уряд прийняв постанову «Про внесення змін до Технічного регламенту щодо вимог до автомобільних бензинів, дизельного, суднових та котельних палив». Документ передбачає установлення чітких норм щодо якості дизельного палива. Це дасть змогу суб’єктам господарювання провести оцінку відповідності такого дизельного палива вимогам Технічного регламенту та оформити паспорт якості при випуску на ринок та введенні в обіг.

Прийнято Закон про посилення вимог до дитячого харчування

Верховна Рада прийняла Закон, яким законодавство України у сфері виробництва та обігу дитячого харчування приведено відповідно до вимог законодавства ЄС (проект № 4554). Законом внесено зміни до статті 61 Закону «Основи законодавства України про охорону здоров'я», якими узгоджено її норму із законодавством про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали