Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Зміни у сфері ліцензування

03.10.2019 544 0 0

На засіданні 2 жовтня верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку ліцензування господарської діяльності» (законопроект № 1060).

Законом внесено зміни в наступних сферах.

1. Зупинення дії ліцензії

Запроваджено нову санкцію за порушення у сфері ліцензування - зупинення дії ліцензії в повному обсязі або частково.

В пояснювальній записці йдеться про те, що зупинення дії ліцензії може бути більш ефективним заходом впливу, ніж анулювання ліцензії, оскільки його дія спрямована на недопущення вчинення ліцензіатом подальших порушень, має профілактичний характер та позбавляє ліцензіата права на провадження виду господарської діяльності лише протягом певного строку.

Відповідно передбачено також порядок відновлення дії ліцензії, що була зупинена, та порядок оскарження такого зупинення.

2. Анулювання ліцензій

Включення нових підстав для анулювання ліцензії:

  • у випадку визнання недієздатним, обмеження в дієздатності, визнання безвісно відсутнім, оголошення померлим ліцензіата;
  • наявності акту про не усунення ліцензіатом протягом строку зупинення дії ліцензії порушень, що були підставою для її зупинення.

Виключення підстави для анулювання у випадку несплати ліцензіатом за видачу ліцензії.

3. Залишення заяви про отримання ліцензії без розгляду

Встановлено нову підставу - наявність інформації про здійснення над суб'єктом господарювання контролю резидентами держав, що здійснюють збройну агресію проти України.

4. Повторне подання заяви про отримання ліцензії

До заяви про отримання ліцензії додаються лише ті підтвердні документи, які стали підставою для прийняття рішення про залишення заяви без розгляду, за умови, що попередньо подані документи, що знаходяться у ліцензійній справі, на цей момент зберегли свою актуальність.

5. Розширення ліцензійних умов

Встановлено обов'язковість включення до ліцензійних умов положень щодо доступності місць провадження господарської діяльності для маломобільних груп населення.

6. Розширення повноважень органів ліцензування

Зобов'язано Держказначейство надавати органам ліцензування доступ до інформації щодо внесення ліцензіатами плати за видачу ліцензій.

7. Оскарження дій органів ліцензування

Удосконалено процедуру оскарження дій органів до Експертно-апеляційної ради в частині визначення строку та порядку скасування органами ліцензування своїх рішень про анулювання ліцензії на підставі розпорядження ДРС.

Закон набуде чинності через два місяці з дня його опублікування, крім деяких змін, що вносяться до Закону «Про рекламу», які набудуть чинності через шість місяців з дня його опублікування.

iportal.rada.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали