Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Зміни, які очікують рибну галузь

08.11.2022 75 0 0

У водоймах України з 1 листопада встановлено заборону на вилов риби у зимувальних ямах. Про те, яких цін очікувати на рибу найближчим часом, заступник Міністра агрополітики та продовольства України Віталій Головня розповів в ефірі телеканалу «Перший».

«Як і кожного року, промислові рибалки були готові до закриття вилову в зимувальних ямах. Ця заборона є щорічною, вона відбувається в превентивних заходах, аби не допустити виснаження живих природних ресурсів. Тому зараз буде в цілому акцент на імпортну рибу, на вартість якої впливає курс. Десь на такому рівні ціни протримаються до весни, а навесні вони значно впадуть, оскільки на ринок вийде українська риба та продукція з неї», – розповів Віталій Головня.

Він вказав, що на наступний рік у водоймах України буде максимальне збільшення живих природних ресурсів, тож риба значно подешевшає в ціні.

Крім того, за словами заступника Міністра, на рибну галузь очікують істотні законодавчі зміни. Адже останні зміни ухвалювалися ще 10 років тому, а в правилах любительського рибальства – 18 років тому.

«Основна новела змін, що готуються, – введення загальнодержавної електронної системи управління рибною галуззю. Тобто по суті кожен суб’єкт господарювання матиме свій електронний кабінет, щоб офіційно та легально здійснювати ту чи іншу господарську діяльність або вилов риби», – зазначив Віталій Головня.

Крім того, Україна реформуватиме сфери аквакультуру та марикультуру, додав він, щоб створити максимально комфортні умови для бізнесу та інвестиційного клімату для їх розвитку.

Зокрема, вперше в Україні ухвалено постанову щодо розвитку марикультури. Відповідно до неї акваторію Чорного моря можна придбати в користування на аукціоні, аби здійснювати там господарську діяльність.

Також до розгляду Верховної Ради України подано інвестиційний законопроект, який розширює можливості для розвитку садкового господарства та СТРГ, резюмував Віталій Головня.

https://www.kmu.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали