Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Лікарняні українців будуть контролювати

03.12.2018 2752 0 1


Відповідну постанову прийняв Кабінет міністрів.

Для розробки електронної бази даних збираються залучити кошти Пенсійного фонду (7,27 млн ​​грн) і міжнародних донорів (2,24 млн грн).

До 1 лютого 2019-го Міністерство охорони здоров'я, Мінсоцполітики, Національна служба здоров'я, Пенсійний фонд і Фонд соцстрахування розроблять порядок ведення реєстру, а також повинні вирішити питання, що стосуються доступу до нього.

Як очікується, електронний реєстр лікарняних дозволить покінчити зі зловживаннями під час видачі документів пацієнтам. Зараз українці можуть отримати лікарняний в поліклініці або під час виклику додому дільничного лікаря. Перші п'ять днів хвороби компенсує роботодавець. Якщо працівник змушений перебувати на лікарняному довше, кошти перераховує держава через Фонд соцстрахування.

Реєстр дозволить перевірити і переконатися, що реальний лікар в реальному лікарні виписав лікарняний. Оскільки гроші Фонду - це гроші платників податків, то це призведе до значної економії.

Передбачається, що кожен лікар матиме доступ до реєстру лікарняних з будь-якого електронного носія при наявності персональних електронних ключів. Роботодавці отримають обмежений доступ до бази. Вони не зможуть побачити діагноз, але зможуть перевірити факт реєстрації лікарняного.

https://www.kmu.gov.ua/ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали