• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Нарахування ЄСВ на зарплату, відпусткові та лікарняні: вивчаємо нюанси

18.02.2019 1684 0 1

ЄСВ та виплати за рахунок коштів ФСС

Іноді нарахування ЄСВ при виплаті зарплати, відпусткових або лікарняних викликає утруднення. Розглянемо в консультації запитання із цієї теми, що найбільш часто зустрічаються.

Будь-який роботодавець є платником ЄСВ щодо доходів, які він виплачує працівникам у рамках відносин трудового найму та/або за цивільно-правовими договорами (далі – ЦПД) на виконання робіт (надання послуг) (п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону № 2464).

До бази нарахування ЄСВ включають усі нараховані працівнику його роботодавцем-страхувальником доходи, з яких справляється ЄСВ, а саме (п. 1, 2 розд. III Інструкції № 449): зарплатні виплати, які включають основну та додаткову зарплату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, визначувані відповідно до Закону № 108 (у т. ч. доплата до МЗП); лікарняні; декретні; зарплата, лікарняні, декретні за сумісництвом (внутрішнім або зовнішнім); винагорода за виконання робіт (надання послуг) за ЦПД.

Будь-які нарахування ЄСВ необхідно перевіряти на дотримання максимальної бази нарахування ЄСВ та мінімального страхового внеску:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали