Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Перехідні лікарняні: як здійснити «дотяжку» ЄСВ, як застосувати ПСП? 

15.01.2019 3401 0 1

Один листок непрацездатності відкрито та закрито у грудні 2018 року, а новий відкрито у грудні 2018 року, і в січні 2019 року тимчасова непрацездатність працівника триває. Чи потрібно донараховувати ЄСВ до мінімального значення за грудень? Як застосувати податкову соціальну пільгу (далі – ПСП) у такому разі?

Відповідь на запитання щодо донарахування ЄСВ до розміру мінімального страхового внеску (так званої «дотяжки» ЄСВ) знаходимо в листі ДФС від 29.01.16 р. № 1394/5/99-99-17-03-03-16. У ньому сказано: якщо у працівника (за основним місцем роботи) початок та закінчення лікарняного припадають на різні місяці, ЄСВ у місяці початку лікарняного нараховується за фактично відпрацьований час, оскільки загальна сума доходу ще не є відомою (сума лікарняних буде визначена після надання листка непрацездатності). 

Суми допомоги з тимчасової непрацездатності відносяться до того місяця, за який вони нараховані. Якщо після їх розподілу загальний дохід за місяць становитиме менше мінімального розміру, виникає потреба донарахувати ЄСВ за минулий місяць (місяці) виходячи з мінімальної заробітної плати (далі – МЗП), установленої законом на місяць, за який нараховується зарплата (дохід).

Тобто у нашій ситуації ЄСВ за грудень 2018 року має бути нараховано на фактичну суму доходу: зарплату за відпрацьований час та суму лікарняних, нарахованих за першим листком непрацездатності.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали