Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Бенефіціари юрособи: затверджено структуру властності!

15.06.2021 1023 0 1

Мінфін наказом від 19.03.21 р. № 163 затвердив Положення про форму та зміст структури власності (далі – Наказ № 163). Ця новина з’явилася на офіційному сайтіМінфіну 09.06.21 р.

Зауважимо, що прийняття цього документа стосується більшості юридичних осіб України. Адже на його основі юрособам потрібно буде інформувати держреєстратора про своїх кінцевих бенефіціарних власників (далі – бенефіціари).

Наказ № 163 офіційно опублікований 11.06.21 р («Урядовий кур’єр» від 11.06.21 р. № 111). Дата офіційного опублікування документа є важливою: Наказ № 163 набуде чинності через місяць із дня його офіційного опублікування (тобто з 12.07.21 р). І це в даному випадку гарна новина! У підприємств ще буде час, щоб у всьому розібратися й підготуватися до подання держреєстратору необхідних документів (з їхнім складанням не все так просто).

Коротенько скажемо, що структура власності є офіційним документом, який в обов’язковому порядку подається держреєстратору для встановлення бенефіціарів юрособи. Готується структура власності в довільній формі у вигляді схеми, де відображаються всі особи, які прямо або опосередковано володіють юридичною особою – самостійно або разом з іншими особами. У цьому документі необхідно вказати розмір участі кожного із власників, а також указати осіб, які незалежно від формального володіння мають можливість значно впливати на керівництво або діяльність юрособи.

Зазначимо, що Мінфін не тільки затвердив Наказ № 163, але й розробив зразки схематичного зображення структури власності, знайти їх можна на офіційному сайті Мінфіну.

Також хочемо вам нагадати, що Наказ № 163 прийнято у зв’язку з набуттям чинності 28.04.20 р. Закону від 06.12.19 р. № 361-IХ «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню поширення зброї масового знищення» (далі – Закон № 361), а також змін до Закону від 15.05.03 р. № 755-V.

Цими законами встановлено нові правила інформування юрособами держреєстратора про своїх бенефіціарів. Зокрема, юрособи, зареєстровані до дати набуття чинності Закону № 361 (тобто до 28.04.20 р.), повинні протягом 3 місяців після набуття чинності нормативно-правового акта, яким будуть затверджені форма та зміст структури власності, подати держреєстратору (п. 4 розд. Х Закону № 361):

  • інформацію про своїх бенефіціарів;
  • структуру власності.

Саме таким нормативним актом і є Наказ № 163. І з дати набуття ним чинності (12.07.21 р.) і слід вести відлік 3-місячного строку, який відведено для подання інформації держреєстратору. Отже, зазначену інформацію про бенефіціарів потрібно подати держреєстратору не пізніше 12.10.21 р.

Також законодавством тепер передбачено щорічний обов’язок юросіб підтверджувати відомості про бенефіціарів – протягом 14 календарних днів із дати своєї держреєстрації. Докладніше про це ми писали в матеріалі «Коли почнуть штрафувати за неподання повідомлення про кінцевих бенефіціарів?», «Відомості про бенефіціарів і структура власності: коли подавати».

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали