Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Акцизна накладна-обов'язковий електронний документ!

Редакція

29.02.2016 680 0 0

Уряд затвердив Порядок ведення Єдиного реєстру акцизних накладних, які складаються при реєстрації пального.

Це спростить сплату акцизного податку особами, які реалізують пальне, а також дозволить удосконалити та осучаснити порядок оподаткування палива і зменшить документообіг.

Постановою визначено механізм реєстрації акцизних накладних в Єдиному реєстрі: внесення особою, яка реалізує пальне, відомостей, що містяться в акцизній накладній, до Єдиного реєстру; звіряння отримувачами пального даних отриманої акцизної накладної на відповідність з даними Єдиного реєстру акцизних накладних.

Реалізація постанови забезпечить ефективний контроль за реалізацією пального на внутрішньому ринку, унеможливить випадки реалізації на автозаправних станціях не облікованих обсягів пального, з яких не сплачений акцизний податок, збільшить надходження до бюджетів за рахунок скорочення частки тіньового ринку пального. Нагадаємо, що з 1 березня 2016 року в Україні діятиме система електронного адміністрування реалізації пального.

Така система передбачає запровадження акцизної накладної, як обов'язкового електронного документу, що складатиметься при здійсненні всіх операцій з реалізації пального на внутрішньому ринку. Ефективність електронних систем адміністрування підтверджена досвідом їх застосування в країнах Європейського Союзу.

Підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом потребує здійснення гармонізації акцизного оподаткування до вимог країн-членів ЄС та імплементації кращих світових практик до податкового законодавства України.

Джерело: http://www.kmu.gov.ua/control/uk/card...

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали