• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Агробізнес у безпеці: набув чинності антирейдерський Закон

16.01.2020 351 0 0

Сьогодні, 16 січня, набув чинності Закон № 340 - IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно протидії рейдерству». Окрім окремих положень відносно вимог про нотаріальне посвідчення договору про встановлення земельного сервітуту, плати за користування земельною ділянкою і поновлення договору оренди землі, які набувають чинності 15 липня 2020 року).

Законом запроваджуються запобіжники від рейдерських захоплень земель, які використовуються сільськогосподарськими підприємствами, зокрема шляхом подвійної реєстрації договорів оренди земельних ділянок.

Тепер власник земельної ділянки, що є предметом договору, зможе встановити вимогу про нотаріальне посвідчення договору про встановлення земельного сервітуту та скасувати таку вимогу. Встановлення (скасування) вимоги є односторонньою угодою, що підлягає нотаріальному посвідченню. Така вимога є обтяженням речових прав на земельну ділянку і підлягає державній реєстрації.

Плата за користування земельною ділянкою державної або комунальної власності визначена в договорах, укладених на земельних торгах не може бути зменшена за угодою сторін впродовж строку дії договору, а також у разі його поновлення. Також в договорі може встановлюватися умова щодо його поновлення (це правило поширюються на договори оренди землі, укладені або змінені після набуття чинності Закону).

Захищені права орендарів на врожай. Тепер у випадку якщо договір оренди землі закінчився у зв'язку з придбанням права власності на неї до збору врожаю, посіяного орендарем, орендар має право на збір такого урожаю. Власник земельної ділянки має право на відшкодування збитків, пов'язаних з тимчасовим заняттям земельної ділянки колишнім орендарем, у розмірі пропорційно орендній платі з дня припинення договору до дня збору врожаю.

В умовах договору оренди землі обов'язково вказується не лише строк дії договору оренди, але і дата його укладення. Також тепер дата закінчення дії договору оренди обчислюватиметься від дати його укладення, а право оренди земельної ділянки виникає з моменту державної реєстрації.

До Державного реєстру речових прав на нерухоме майно вноситимуться відопості про ціну майна і речові права на нього.

rada.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали