• Швидкий пошук надійних рішень
  і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи є інтернет-провайдери платниками єдиного податку

30.12.2019 537 0 0

Фізична особа - підприємець не може бути зареєстрована платником єдиного податку (зокрема третьої групи) за умови провадження діяльності згідно КВЕДу 61.90 інша діяльність у сфері електрозв’язку


ГУ ДПС У ЖИТОМИРСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 04.12.2019 р. № 1715/ІПК/06-30-33-01

Щодо провадження діяльності згідно КВЕДу 61.90 інша діяльність у сфері електрозв’язку фізичною особою - підприємцем платником єдиного податку третьої групи.

Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлено у главі 1 розділу XIV ПКУ.

Відповідно до п. 291.3 ст. 291 ПКУ фізична особа - підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим цією главою, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.

Згідно з пп. З п. 291.4 ст. 291 ПКУ до платників єдиного податку, які відносяться до третьої групи, належать фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 5000000 гривень.

Пунктом 291.5 статті 291 ПКУ визначено перелік видів діяльності, здійснення яких не дає права на застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності.

Зокрема, не можуть бути платниками єдиного податку першої - третьої групи фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють діяльність з надання послуг пошти (крім кур’єрської діяльності), діяльність з надання послуг фіксованого телефонного зв’язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку (місцевого, міжміського, міжнародного), діяльність з надання послуг фіксованого телефонного зв’язку з використанням безпроводового доступу до телекомунікаційної мережі з правом технічного обслуговування і надання в користування каналів електрозв’язку (місцевого, міжміського, міжнародного), діяльність з надання послуг рухомого (мобільного) телефонного зв’язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку, діяльність з надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж, мереж ефірного теле- і радіомовлення, проводового радіомовлення та телемереж.

Відповідно до  Національного  класифікатора ДК 009:2010 «Класифікація видів економічної  діяльності»  «Телекомунікації (електрозв'язок)» (КВЕД 61) включає:

 • діяльність у сфері проводового електрозв'язку (КВЕД 61.1);
 • діяльність у сфері безпроводового електрозв'язку (КВЕД 61.2);
 • діяльність у сфері супутникового електрозв'язку (КВЕД 61.3);
 • інша діяльність у сфері електрозв'язку (КВЕД 61.9).

Згідно наказу Державного комітету статистики України від 23.12.2011 року № 396 «Про затвердження Методологічних основ та пояснень до позицій Класифікації видів економічної діяльності» інша діяльність у сфері електрозв'язку (КВЕД 61.9), включає:

 • надання спеціалізованих телекомунікаційних додатків, таких як супутниковий трекінг (визначення місцезнаходження через супутник), комунікаційна телеметрія (техніка вимірювання відстані), та експлуатацію радіолокаційних станцій;
 • експлуатацію супутникових терміналів, функціонально пов’язаних з однією або більше наземними телекомунікаційними системами та здатними передавати й одержувати дані від супутникових систем;
 • надання доступу до мережі Інтернет через мережі, встановлені між клієнтами та Інтернет-провайдерами, що не належать або контролюють ISP, таких як комутований доступ до мережі Інтернет тощо;
 • надання телефонного зв’язку та доступу до мережі Інтернет в загальнодоступних будівлях;
 • надання телекомунікаційних послуг за допомогою існуючих телекомунікаційних з’єднань;
 • передавання голосу в реальному часі через Інтернет-протокол (VOIP);
 • перепродаж телекомунікаційних послуг (наприклад, купівля та перепродаж ємності мережі без надання додаткових послуг).

Враховуючи вищевикладене, фізична особа - підприємець не може бути зареєстрована платником єдиного податку (зокрема третьої групи) за умови провадження діяльності згідно КВЕДу 61.90 інша діяльність у сфері електрозв’язку.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали