Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Випуск: Головні бухгалтерські новини тижня (09.09.2024–13.09.2024)

Головне
16.09.2024

Зміни в законодавстві з 9 по 13 вересня 2024 року

Документи, які набули чинності з 9 по 15 вересня 2024 року

Про що потрібно знати на цьому тижні?

Набули чинності зміни до Критеріїв, за якими Мінфін визначає важливість підприємств для національної економіки

Мінфін уніс зміни до Критеріїв, за якими Міністерство фінансів України визначає підприємства, установи й організації, які мають важливе значення для національної економіки.

НБУ продовжує пом'якшувати валютні обмеження для бізнесу

НБУ з 10 вересня вніс зміни до діючих валютних обмежень. З одного боку, НБУ пом'якшив низку обмежень, а з іншого – вжив заходів для протидії непродуктивному відпливу капіталу з України.

Внесено зміни до переліку територій бойових дій та ТОТ (текст наказу від 04.09.2024)

Зміни стосуються територіальних громад Дніпропетровської області.

Уряд розширив повноваження Держаудитслужби

Рішення Уряду врегульовує питання координації боротьби з шахрайством із коштами Європейського Союзу, а також удосконалює механізм міжвідомчої взаємодії Держаудитслужби.

Внесено зміни до правил міжнародних і внутрішніх поштових відправлень

Зокрема, встановлено, що пересилання за межі України дозволів на право носіння зброї, трудових книжок, військових квитків, документів, що посвідчують особу, здійснюється виключно у реєстрованих міжнародних поштових відправленнях.

Важливо:

ВРУ та бізнес шукають оптимальний механізм економічного бронювання

Оптимальна модель економічного бронювання – це новий механізм ефективної взаємодії між бізнесом та державою про збереження та відновлення економіки.

Законопроєкт про підвищення податків: відбулась робоча група в Комітеті ВРУ

У податковому Комітеті ВРУ відбулось засідання робочої групи щодо підготовки законопроєкту № 11416-д до повторного першого читання.

Приватизацію житла в Україні скасують через рік після ухвалення нового житлового законодавства

Приватизацію житла в Україні скасують через рік після ухвалення нового житлового законодавства. Без цього буде неможливо продовжувати наповнювати фонд соціального житла, пояснила О. Шуляк.

Парламент знайшов 495 млрд грн на оборонні видатки

Уже напрацьовані рішення для отримання потрібних коштів. Про це розповіла народна депутатка, голова парламентського Комітету з питань бюджету Роксолана Підласа.

Середньомісячна зарплата за видами економічної діяльності за квартали у 2024 році

Держстат оприлюднив інформацію про середньомісячну заробітну плату за видами економічної діяльності за квартали у 2024 році.

Актуально:

Затверджено Порядок надання в автоматичному режимі статусу учасника бойових дій

Кабміном затверджено Порядок надання в автоматичному режимі статусу учасника бойових дій у період воєнного стану в районах ведення воєнних (бойових) дій або на тимчасово окупованих територіях.

Держреєстрація права власності на землю на підставі «архівних» рішень органів місцевого самоврядування – лист Мін’юсту

Міністерство юстиції надало роз’яснення щодо можливості проведення державної реєстрації права власності на земельні ділянки на підставі «архівних» рішень органів місцевого самоврядування про передачу громадянам у власність земельних ділянок, у тому числі тих, що прийняті відповідно до Декрету КМУ від 26.12.1992 № 15-92 «Про приватизацію земельних ділянок».

Щодо індексації грошових доходів у 2024 році –лист Мінсоцполітики

Мінсоцполітики у листі надало роз’яснення щодо індексації грошових доходів у 2024 році.

НБУ врегулював порядок визнання належності послуг чи операцій до фінансових

Національний банк врегулював порядок визнання належності послуг чи операцій до фінансових послуг, а також обмежених платіжних послуг.

Як з 1 жовтня будуть визначати платників «Клубу білого бізнесу» та повідомляти їх про включення до Переліку

ДПС повідомлятиме платника податків про включення/виключення його до/з Переліку шляхом надсилання через електронний кабінет такого платника податків інформаційного повідомлення.

Читайте нове:

Коментарі до матеріалу
Зміст
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
04.07.2025
Як правильно виплатити компенсацію за невикористану соціальну відпустку працівниці, яка перебуває на етапі призупинення трудових відносин з 11.04.2022
У разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі невикористані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину – особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи. Більше за темою: Звільнення працівник...
04.07.2025
Чи має право на додаткову відпустку сумісник – учасник бойових дій
Працівник, який уклав трудовий договір на роботу за сумісництвом, перебуває у трудових відносинах з підприємством (установою, організацією), фізичною особою і тому має право на відпустки відповідно до законодавства про працю. Більше за темою: Лікарняні та декретні сумісникам у 2025 році: коли ...
04.07.2025
Оплата працівникам часу перебування в укритті під час повітряної тривоги
Час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу). На умовах, передбачених в трудовому договорі та/або в колективному договорі, оплата за час простою може здійснюватися у більшому розмірі. Більше за тем...
Кращі матеріали