Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Втрата працездатності у перший день роботи: як розраховуються лікарняні

31.01.2019 1964 0 1Середня заробітна плата для розрахунку розміру допомоги по тимчасовій непрацездатності, що надається Фондом соціального страхування України, у разі, коли страховий випадок настав у перший день роботи застрахованої особи, визначається виходячи зі встановленої тарифної ставки (посадового окладу) або її частини.

Розмір зазначеної допомоги залежить від тривалості загального страхового стажу та становить 50 % середньої заробітної плати (якщо стаж не перевищує 3 років), 60 % (при стажі від 3 до 5 років), 70 % (від 5 до 8 років) і 100 % (якщо стаж - понад 8 років або за наявності пільг відповідно до законодавства).

Нагадаємо, що у загальних випадках під час обчислення середньої заробітної плати (доходу) для забезпечення надання допомоги по тимчасовій непрацездатності враховуються всі види заробітної плати (доходу) в межах граничної суми місячної заробітної плати, на яку нараховуються страхові внески на страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності.

Загальний приклад розрахунку середньоденної заробітної плати:

(Х1 +Х2 + Х3 + Х4 + Х5 + Х6 + Х7 + Х8 + Х9 + Х10 + Х11 + Х12) / 365*,

де Х1, Х2, … - заробітна плата застрахованої особи за кожен з 12 місяців розрахункового періоду, що передував місяцю, в якому настав страховий випадок.

* Календарні дні за 12 місяців розрахункового періоду. Невідпрацьовані з поважних причин дні (за наявності) необхідно виключити із розрахунку. Також із розрахунку виключаються  місяці розрахункового періоду (з першого до першого числа), в яких застрахована особа не працювала з поважних причин. Святкові та вихідні дні не виключаються з розрахункового періоду.

Право на отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності від Фонду соціального страхування України виникає з настанням страхового випадку в період роботи (включаючи час випробування та день звільнення), зайняття підприємницькою та іншою діяльністю, якщо інше не передбачено законом.

http://www.fssu.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали